В Україні розширять повноваження інспекторів з паркування

В Україні хочуть значно розширити повноваження інспекторів з паркування. Народні депутати Верховної ради прийняла за основу відповідний законопроект №4594, свідчать дані сайту парламенту.

В Україні розширять повноваження інспекторів з паркування - today.ua

Зокрема, проект цього закону пропонує дозволити інспекторам з паркування розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені не тільки частинами 1, 3 і 6 ст. 122 Кодексу адміністративних правопорушень, а й частиною 5 цієї статті. Зараз в нашій країні такі права мають тільки співробітники поліції.

Нагадаємо, частина 5 ст. 122 КУпАП передбачає покарання за зупинку або стоянку автомобілів на місцях, де дозволена зупинка або стоянка тільки машин, якими керують водії із інвалідністю або водії, які перевозять людей з інвалідністю.

Також частина 5 ст. 122 передбачає покарання за створення перешкод водіям з інвалідністю або водіям, які перевозять людей з інвалідністю, в зупинці або стоянці керованого ними транспорту, а також за неправомірне використання розпізнавального знака "Водій з інвалідністю".

Автори цього проекту закону виходили з того, що біля торгових центрів і супермаркетів майже постійно спостерігаються ситуації, коли місця для стоянки автомобілів, якими керують особи з інвалідністю, зайняті іншими транспортними засобами. А інспектори з паркування не мають можливості з цим боротися.

Нагадаємо, до 2024 року на українських дорогах встановлять 1,5 тисячі камер автофіксації порушень ПДР. Так планують знизити кількість ДТП через перевищення швидкості.