В Україні змінився лідер з продажу серед нових автомобілів

Автор: Максимов Віталій

За даними Інституту досліджень авторинку, у травні 2024 року в Україні продали 5800 нових автомобілів, що на 2,8% менше, ніж у квітні поточного року та на 0,3% менше, ніж за аналогічний місяць 2023 року. Бестселером став Toyota RAV4.

В Україні змінився лідер з продажу серед нових автомобілів - today.ua

Довгий час, кілька місяців поспіль, лідером з продажу в Україні серед нових автомобілів був компактний кросовер Renault Duster. Але в травні 2024 року він поступився першим місцем іншому кросоверу - Toyota RAV4.

Зокрема, у минулому місяці українці купили 499 кросоверів Toyota RAV4 та 319 кросоверів Renault Duster. У п'ятірку нових автомобілів, що найбільше продаються в нашій країні, в травні 2024 року також увійшли кросовери KIA Sportage (160), Mazda CX-5 (128) і Skoda Kodiaq (122).

Крім того, у минулому місяці українці активно купували нові Suzuki SX-4 (120), Toyota Camry (115), Volkswagen ID.4 (114), BMW X5 (113) та Volkswagen Touareg (106). Зауважте, що електричний кросовер Volkswagen ID.4 офіційно в Україні не продають. Його в нашу країну ввозять з Китаю за так званими "сірими" схемами, як і багато інших електричних кросоверов.

Популярні зараз

Чоловіки можуть не носити з собою військовий квиток: у Міноборони заявили про зміни обліку

Ще одна європейська країна заявила про намір відправити українських ухилянтів додому

Внесок 20 тис. грн: у Раді готують економічне бронювання без прив'язки до посад та зарплат

Більшість українців будуть виходити на пенсію у 65 років

В Україні зараз автомобілі випускає лише завод "Єврокар", який знаходиться у Закарпатській області. Там із машинокомплектів випускають кілька моделей компанії Skoda. Наприклад, кросовери Skoda Kodiaq та Skoda Karoq.

В Україні змінився лідер з продажу серед нових автомобілів

Тим часом, у травні 2024 року в сервісних центрах МВС України зареєстрували 162 200 договорів купівлі-продажу вживаних автомобілів. Це на 29,6% більше, ніж у квітні поточного року та на 90,7% більше, ніж за аналогічний місяць 2023 року. Чому так різко збільшився продаж вживаних автомобілів? Експерти Інституту досліджень авторинку вважають, що приблизно 50% договорів купівлі-продажу автомобілів минулого місяця можна вважати фіктивними, оскільки вони укладаються між родичами.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Справа в тому, що українці, у володінні яких більше одного транспортного засобу, передають автомобілі родичам, щоб їх не вилучили на потреби ЗСУ. Нагадаємо, 18 травня 2024 року набув чинності новий закон про мобілізацію та військовий облік, який регламентує військово-транспортний обов'язок. На потреби ЗСУ у фізичних осіб можуть вилучати автомобілі, якщо у володінні їх є кілька.

Нагадаємо, що раніше народним депутатам Верховної Ради рекомендували збільшити ціну на бензин до 63 грн за один літр.