З 16 липня 2024 року на запит начальника ТЦК поліцейські мають у примусовому порядку доставити для оновлення військово-облікових даних громадян, які порушують закон про мобілізацію. Примусову доставку до ТЦК не уникнуть і водіям, які перебувають у розшуку через те, що своєчасно не оновили свої військово-облікові дані.
Військовозобов'язані українці (чоловіки віком від 18 до 60 років) мали приблизно два місяці для того, щоб оновити свої військово-облікові дані в ТЦК (або через додаток "Резерв+" та в Центрах надання адміністративних послуг). За даними Міністерства оборони України, станом на 15 липня 2024 року понад 4 млн українців оновили свої військово-облікові дані.
Член комітету Верховної Ради з регламенту, депутатської етики та організації роботи ВР Олег Синютка стверджує, що приблизно 6-7 млн українців просто не встигли оновити свої дані в ТЦК. Тому він виступає за прийняття законопроєкту, який передбачає продовження термінів оновлення даних військовозобов'язаними, призовниками та резервістами. Але цей документ поки що не розглянули навіть у першому читанні.
Таким чином, тепер поліція має доставляти до ТЦК для поновлення військово-облікових громадян, які порушують правила мобілізації та військового обліку. Зі слів Синютки виходе, що це близько 6-7 млн українців. Це право у неї офіційно виникло з 16 липня поточного року.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Але спочатку ТЦК має направити поштою військовозобов'язаному лист-вимогу про оновлення військово-облікових даних (це не повістка). Листи повинні надсилати поштою на відомі адреси військовозобов'язаних (навіть якщо вони там вже давно не живуть). Лист-вимога вважатиметься врученим навіть з дня проставлення позначки про неможливості вручення.
Після цього начальник ТЦК має подати письмову заяву до поліції про примусову доставку для оновлення даних громадянина, який порушує правила мобілізації. Поліцейські повинні будуть вжити відповідних заходів. Які саме? Так, ухилянтів від мобілізації зможуть визначати за різними реєстрами даних, у тому числі і при зупинці автомобіля, наприклад, за порушення правил дорожнього руху.
Порушників правил мобілізації тепер також тимчасово обмежуватимуть у деяких правах. Наприклад, у праві керування транспортним засобом. Таке обмеження на порушника накладуть за рішенням суду, якщо поліція не зможе доставити його до ТЦК. Після оновлення військово-облікових даних тимчасові обмеження мають зняти (теж за рішенням суду).
Нагадаємо, раніше ми повідомили, що в Україні прискориться вилучення водійських посвідчень у громадян, які порушують правила мобілізації.