В Україні оштрафувати за п'яне водіння можуть випадково

В Україні суд першої інстанції визнав винним у керуванні автомобілем в стані алкогольного сп'яніння людину, яка не була на місці зупинки. Київський апеляційний суд скасував це судове рішення, повідомив "Дорожній адвокат".

В Україні оштрафувати за п'яне водіння можуть випадково - today.ua

Ця історія почалася з того, що патрульні поліцейські зупинили автомобіль ВАЗ і виявили, що його водій знаходиться в стані алкогольного сп'яніння. Він заявив, що документи забув удома.

Під час складання протоколу водій, як потім з'ясувалося, повідомив правоохоронцям не своє прізвище, а прізвище іншої людини. Таким чином, протокол склали на зовсім іншу людину.

На цьому халатне ставлення до справи з боку державних службовців не закінчилося. Суд першої інстанції зазначеного в протоколі громадянина за управління автомобілем в стані алкогольного сп'яніння оштрафував на 17 тисяч гривень і на один рік позбавив його водійських прав.

Потерпілому довелося подати апеляційну скаргу. На щастя, апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції.

В апеляційному суді при перегляді відеозапису побачили, що на місці зупинки була зовсім інша людина. При цьому оштрафований громадянин не має відношення до автомобіля ВАЗ і не живе за адресою, що вказана в протоколі.

Раніше суд роз'яснив, чи є "профілактичні заходи" поліції причиною для зупинки автомобіля.