В Україні не можуть розмитнити 150 тисяч євроблях

В Україні приблизно 150 тисяч власників автомобілів на іноземній реєстрації не можуть скористатися пільговим періодом розмитнення, який почав діяти з 15 червня 2021 року. Справа в тому, що митниця відмовляється приймати декларації від водіїв.

В Україні не можуть розмитнити 150 тисяч євроблях - today.ua

Правда, митниця відмовляється приймати декларації тільки від тих водіїв, які продовжували термін перебування автомобіля в Україні за допомогою перезаїздів через КПП на російсько-українському кордоні.

Митники стверджують, що такі водії порушили одну зі статей Митного законодавства (п.2 закону №1402-IX). При цьому водії відзначають, що в цій статті мова йде про заборону на розмитнення для автомобілів, ввезених з Росії, або там вироблених.

Експерти відзначають, що з такою проблемою при легалізації машин на іноземній реєстрації можуть зіткнутися до 150 тисяч українців. Більшість з них проживають в Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій областях. Якщо вони не легалізують свої машини, то їм загрожує штраф у розмірі 170 тисяч гривень.

Нагадаємо, в Україні 15 червня 2021 року розпочався пільговий період розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації. Він триватиме 180 днів. У цей період розмитнити машину можна в середньому за 1 000 євро, в залежності від її року випуску і типу двигуна.

Раніше стало відомо, що в Україну з порушенням митного законодавства незаконно ввезли близько 130 тисяч б/в автомобілів.