Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом

Автор: Максимов Віталій

В Україні не буде дефіциту бензину та дизельного палива. Такий прогноз зробив директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн.

Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом - today.ua

За його словами, трейдери зараз повністю забезпечують Україну бензином та дизельним паливом. Мало того, трейдери везуть до нашої країни більше пального, ніж українці можуть купити. І це при тому, що польські фермери з 9 лютого 2024 року блокують контрольні пункти на польсько-українському кордоні (вони вимагають скасувати пільги для української сільськогосподарської продукції, насамперед для зерна), а російські окупанти завдають ударів по нафтобазах.

Що ж до цін, то Сергій Куюн каже, що підвищення цін на бензин та дизельне паливо може статися лише за їх дефіциту. Але експерт це не прогнозує.

Тим часом, у другому кварталі 2024 року в Україні планують збільшити акцизи на паливо. Так, акциз на бензин збільшиться з 213 до 242 євро за 1000 літрів, на дизельне паливо – зі 139 до 177 євро, а на автогаз – з 52 до 55 євро. Надалі підвищуватимуть акцизи на пальне щороку до 2028 року. З 2028 року акциз на бензин складатиме 329 євро за 1000 літрів, на дизельне паливо – 330 євро, а на автогаз – 70 євро.

Популярні зараз

В Україні змінять процедуру оформлення пенсій та соціальних виплат

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом

Підвищення акцизів призведе до зростання роздрібних цін на пальне. Очікується, що з другого кварталу 2024 року акциз на бензин додасть собівартісті бензину 1,5 грн за літр, дизельному паливу – 1,10 грн за літр, а автогазу – 18 копійок за літр. За п'ять років внаслідок підвищення акцизів бензин подорожчає на 7,3 грн за літр, ДП – на 9,6 грн/літр, а автогаз – на 0,9 грн за літр. Тобто найменше у фінансовому плані постраждають власники автомобілів із ГБО.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

В Україні зараз бензин А-95 у середньому коштує 54,49 грн за літр, дизельне паливо – 54,66 грн за літр, а автогаз – 28,07 грн за літр. Заправити автомобіль бензином найдешевше можна в Закарпатській області. Там бензин А-95 у середньому коштує 53,58 грн за літр. У Закарпатській області найдешевше і дизельне паливо – у середньому 53,32 грн за літр. Автогаз найдешевший у Харківській та Вінницькій областях – у середньому 27,66 грн за літр.

Нагадаємо, раніше продавці бензину та дизеля попросили Кабмін збільшити акциз на автогаз більш ніж у два рази.