В Україні почалися перевірки роздрібних цін на АЗС

В Україні почалися позапланові перевірки роздрібних цін на АЗС. Рейди боротьби з завищенням цін на паливо проходять уже в кількох областях.

В Україні почалися перевірки роздрібних цін на АЗС - today.ua

Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів та захисту прав споживачів сформувала за дорученням прем'єр-міністра Дениса Шмигаля спеціальні групи, які наразі почали перевіряти ціни на паливо, яке продають АЗС.

Якщо з'ясовується, що АЗС завішає вартість бензину та дизельного палива, то Держпродспоживслужба надсилає їй лист із зазначенням граничної ціни на пальне, яку встановила держава. У результаті операторам паливного ринку доводиться знижувати ціни.

Нагадаємо, в Україні зараз спостерігається жорсткий дефіцит палива, оскільки російські окупанти обстрілюють нафтобази, НПЗ та залізничні станції. Уряд обіцяє, що найближчим часом дефіцит зникне. Проте, поки що цього не сталося.

В Україні почалися перевірки роздрібних цін на АЗС Деякі мережі АЗС почали завищувати ціни, використовуючи спекулятивні схеми. Так, у чеку може бути зазначена ціна бензину чи дизельного палива менша, ніж його продають насправді. Деякі оператори паливного ринку взагалі тепер вважають за краще продавати паливо оптом. Це не лише простіше, а й вигідніше (не потрібно платити податки, зарплату працівникам тощо).

Раніше стало відомо, що в Україні під час воєнного стану перестали перевіряти якість палива на АЗС.