В Україні почали діяти нові ПДР

З 1 листопада 2021 року в Україні почали діяти оновлені правила дорожнього руху. Раніше Кабінет міністрів прийняв відповідну постанову.

В Україні почали діяти нові ПДР - today.ua

Серед нововведень слід зазначити обмеження швидкості руху поза містами і селами - до 110 км/год, якщо елемент дороги, що відокремлює транспортні потоки протилежних напрямів, не виділено розміткою 1.2 (раніше було 1.1 чи 1.2). Розмітки відрізняються між собою шириною – до 15 см та 20 см.

Тепер в Україні чотири типи доріг. Новий вид дороги – територіальний. Завдяки цьому стане простіше знайти орган, відповідальний за утриманням дороги.

Крім того, тепер нове компонування дорожніх знаків індивідуального проектування, текст із великої літери, з'явилася нова форма стрілок, а для позначення центру населеного пункту та річки використовуються європейські символи.

В Україні почали діяти нові ПДР Інші нововведення – нове позначення діагональних пішохідних переходів, нова табличка для острівців безпеки та нові знаки та таблички до дорожніх знаків для розвитку інфраструктури велосипедів.

Водіям потрібно бути готовими до нових дорожніх знаків. Серед них: 1.41 Ділянка концентрації дорожньо-транспортних пригод, 3.44 та 3.45 Рух зазначених транспортних засобів заборонено, 4.15 Кінець доріжки для велосипедистів, а також 4.21 Рух з використанням ланцюгів протиковзання та 4.22 Кінець ділянки руху з використанням ланцюгів.

З'явився новий знак дорожнього руху, що вказує на платну дорогу. Це означає, що в Україні скоро з’являться платні автобани.

Слід зазначити, що відповідальність за порушення вимог нових дорожніх знаків і розмітки проїжджої частини залишилася колишньою.

В Україні почали діяти нові ПДР Нагадаємо, раніше в Україні посилили покарання за деякі порушення правил дорожнього руху.