В Україні можна буде керувати автомобілем із 16 років

В Україні можуть дозволити підліткам віком від 16 років керувати автомобілями. У Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроект №8039.

В Україні можна буде керувати автомобілем із 16 років - today.ua

Автори цього проекту закону (а це група народних депутатів ВР) виходили з того, що потрібно підвищувати правосвідомість молоді у сфері правил дорожнього руху, щоб знизити кількість ДТП. Ця пропозиція повністю відповідає чинному законодавству.

Зокрема, пропонується дозволити керувати транспортними засобами категорії B особам, які досягли 16-річного віку за письмовою нотаріально засвідченою згодою батьків – якщо автомобілі з автоматичною коробкою передач (категорії B) та особам, які досягли 17-річного віку за письмовою нотаріально посвідченою згодою батьків – якщо автомобілі із "механікою" (категорії B).

В Україні можна буде керувати автомобілем із 16 років Неповнолітня особа у разі завдання шкоди іншій особі несе відповідальність самостійно на загальних підставах. Якщо у підлітка немає майна, то всі збитки повинні будуть компенсувати батьки (усиновлювачі, опікуни).

Найближчим часом законопроект №8039 розгляне профільний парламентський Комітет з питань транспорту та інфраструктури. Після цього його винесуть на обговорення до сесійної зали Верховної Ради.

Раніше ми повідомили, які нові послуги МВС запропонує українським водіям.