В Україні може виникнути дефіцит автогазу

Автор: Максимов Віталій

В Україні у 2023 році може виникнути дефіцит автогазу. Такого розвитку подій не відкидає консалтингова компанія "А-95", повідомило видання Enkorr.

В Україні може виникнути дефіцит автогазу - today.ua

За даними консалтингової компанії "А-95", у Європі останнім часом подорожчав скраплений газ. Так, наприклад, 1 лютого 2023 року компанія Sonatrach збільшила вартість пропану на 120 доларів за тонну порівняно із січнем, а вартість бутану збільшилася на 60 доларів за тонну.

Пропан та бутан продовжують збільшуватися в ціні у всіх регіонах Європи. Експерти прогнозують, що у морських портах Румунії та Болгарії найближчим часом теж газ подорожчає. Внаслідок цього підвищаться ціни і в Україні. Експерти вважають, що може виникнути навіть дефіцит автогазу на українських заправках.

Мало того, директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн вважає, що через дефіцит палива для машин із ГБО воно може подорожчати. На скільки конкретно - він уточнювати не став. Єдине, що зазначив експерт, то це те, що ціни на автогаз у цьому випадку в Україні можуть піднятися до європейського рівня. Це, певне, йшлося про оптові ціни.

Популярні зараз

Військовослужбовцям по-новому рахуватимуть стаж і даватимуть відпустки

Батьки загиблих військовослужбовців отримали право на пільгову пенсію: умови та розмір виплат

Із 2024 року зміняться умови виходу на пенсію для двох вікових категорій українців, - ПФУ

У Міненерго зробили заяву про дефіцит електроенергії в Україні: коли чекати на відключення

Слід зазначити, що в Україні автогаз дешевшав увесь січень 2023 року. За цей місяць паливо для автомобілів із ГБО подешевшало в середньому на 9,3%. Станом на 1 лютого середня вартість автогазу становила 26,66 грн за літр. Найдешевше автомобілі з ГБО можна було заправити на станціях "Авантаж 7" (24,45 гривень за літр) та "Фактор" (24,80 гривень за літр).

В Україні може виникнути дефіцит автогазу

Нагадаємо, з 5 лютого 2023 року Євросоюз запровадить повне ембарго на всі російські нафтопродукти. Це може негативно вплинути на український паливний ринок. Тому багато українських мереж АЗС вже зробили запаси бензину та дизельного палива. За деякими оцінками запасів палива на українських АЗС вистачить на 20-25 днів. При цьому, українські оператори роздрібного паливного ринку продовжують робити запаси палива.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Слід зазначити, що у січні 2023 року також знижувалися ціни на бензин і дизельне паливо. Так, бензин А-95 у січні в середньому подешевшав на 3,18 гривень за літр, а ДП – на 2,5 гривень за літр.

Раніше повідомлялося, що в Україні можуть заборонити розплачуватися готівкою за бензин та дизельне паливо.