В Україні можуть значно збільшити штрафи за порушення ПДР

37,8% українців виступають за те, щоб в Україні значно збільшили штрафи за порушення Правил дорожнього руху. Такими є результати нового опитування компанії Active Group, яке провели 11-17 лютого 2023 року.

В Україні можуть значно збільшити штрафи за порушення ПДР - today.ua

19,9% респондентів заявили, що в Україні штрафи за порушення правил дорожнього руху потрібно трохи збільшити. 24,7% українців вважають, що штрафи потрібно залишити на існуючому рівні. І лише 7,1% українців висловилися за те, щоби знизити штрафи. 10,4% респондентів сказали, що їм важко відповісти на запитання про те, чи потрібно збільшувати штрафи за порушення правил дорожнього руху.

43,5% українців вважають, що в Україні водії часто порушують ПДР. 44,3% респондентів вважають, що українські водії порушують правил дорожнього руху час від часу. 6,3% українців вважають, що водії вкрай рідко порушують Правила дорожнього руху. А 1,8% респондентів упевнені, що в Україні водії практично ніколи не порушують правил дорожнього руху. 4,2% опитаних важко відповісти на це питання.

Слід зазначити, що в Україні зараз штрафи за деякі порушення ПДР становлять від 34 – 170 гривень. Максимальна сума штрафу – 51 тисяча гривень. За деякі порушення ПДР можуть вилучити автомобіль і позбавити посвідчення водія.

В Україні востаннє штрафи за порушення правил дорожнього руху піднімали у 2021 році (наприклад, тоді посилили покарання за керування автомобілем у стані алкогольного сп'яніння). У 2022 році, під час війни, штрафи для водіїв не збільшували. Проте минулого року запропонували збільшити деякі штрафи за порушення правил дорожнього руху, а також запровадити нові види штрафів.

В Україні можуть значно збільшити штрафи за порушення ПДР

Так, наприклад, у 2023 році у Верховній Раді зареєстрували законопроект №8369, який передбачає введення штрафу для водіїв, які з 1 листопада до 31 березня їздять на автомобілях без зимових чи всесезонних шин. За таке правопорушення хочуть штрафувати на 340 гривень.

Також планують посилити відповідальність пішоходів. Наприклад, внесений до парламенту законопроект №8156 пропонує штрафувати пішоходів на 51 гривню за пересування вночі (або в умовах поганої видимості) проїжджою частиною або узбіччям без світлоповертаючих елементів.

Водночас в Україні можуть збільшити строки сплати штрафів за порушення ПДР. У 2022 році в парламенті зареєстрували відповідний законопроект №8285.

Раніше стало відомо, що в Україні можуть запровадити штрафи для водіїв за небезпечне перевезення тварин.