В Україні можуть різко подорожчати б/в автомобілі

В Україні незабаром можуть помітно подорожчати б/в автомобілі. Причина полягає в тому, що ціни на них вже сильно збільшилися в США і Європі. А саме звідки вживані машини найчастіше привозять в Україну.

В Україні можуть різко подорожчати б/в автомобілі - today.ua

Так, в США з квітня 2020 року по квітень 2021 року вартість б/в автомобілів збільшилася на 21%. На американських онлайн-аукціонах, де українці часто купують уживані і биті машини, ціни взагалі за останній рік підскочили на 54%.

Не відстає в цьому відношенні і Європа. Наприклад, якщо в Великобританії середня ціна б/в автомобіля, проданого в січні 2021 року становила 13 108 фунтів стерлінгів, то в травні - 15 399 фунтів стерлінгів.

У Чехії за останні два місяці вартість б/в автомобілів збільшилася на 25%. І експерти впевнені, що ця тенденція продовжиться.

Причина різкого подорожчання вживаних машин в США і Європі полягає в тому, що не вистачає нових автомобілів. Крім того, збільшується ціна нових авто. Справа в тому, що багато автовиробників скоротили випуск нових машин через брак напівпровідників.

Експерти вважають, що влітку ціни на б/в автомобілі будуть збільшуватися. При цьому пропозицій на ринку стане менше.

Раніше стало відомо, що в Україну з порушенням митного законодавства ввезли близько 130 тисяч б/в автомобілів з Європи і США.