В Україні можуть розробити нову навчальну програму для майбутніх водіїв

Автор: Максимов Віталій

В Україні автошколи закликали Головний сервісний центр МВС розробити нову навчальну програму для майбутніх водіїв. Про це йшлося під час зустрічі керівників Головного сервісного центру МВС із представниками автошкіл.

В Україні можуть розробити нову навчальну програму для майбутніх водіїв - today.ua

Зокрема, представники автошкіл закликали МВС врегулювати питання щодо акредитації інструкторів та проходження ними іспитів на різні категорії, розробити нову навчальну програму для майбутніх водіїв. Крім того, Головному сервісному центру МВС запропонували розробити та впровадити теоретичні іспити для велосипедистів та для власників самокатів.

Представники Головного сервісного центру МВС запропонували автошколам покращити якість підготовки майбутніх водіїв. Так, в автошколах пропонують фотографувати кандидатів у водії перед початком навчання. Списки груп мають передавати до Єдиного державного реєстру МВС до початку навчання.

Також пропонується запровадити можливість складання практичного іспиту у територіальних сервісних центрах МВС на транспортних засобах автошкіл, якщо вони оснащені чотирма відеокамерами для категорії легкових автомобілів.

Популярні зараз

Чоловіки можуть не носити з собою військовий квиток: у Міноборони заявили про зміни обліку

Ще одна європейська країна заявила про намір відправити українських ухилянтів додому

Внесок 20 тис. грн: у Раді готують економічне бронювання без прив'язки до посад та зарплат

Українських біженців у Німеччині планують позбавити грошової допомоги у 563 євро: названо причину

Крім того, МВС пропонує анулювати атестат спеціаліста, якщо 30% водіїв, яких він готував протягом року, стали винуватцями ДТП. Після цього він ніколи не зможе отримати атестат фахівця. Фахівця пропонують відправляти на переатестацію, якщо кандидат у водії, якого він готував, 10 і більше разів не склав теоретичний чи практичний іспит на отримання посвідчення водія.

Атестат фахівця має бути анульований, якщо він вносить недостовірні відомості про проведення занять та підписує Єдиний цифровий підпис.

В Україні можуть розробити нову навчальну програму для майбутніх водіїв

Поки що це тільки пропозиції, які висунули Головний сервісний центр МВС та українські автошколи. Які з них реалізують – покаже час.

Нагадаємо, влітку 2023 року Головний сервісний центр МВС почав реалізовувати проект "Прозорий іспит". Його мета – посилення контролю за складанням теоретичного та практичного іспитів у сервісних центрах МВС.

Так, у всіх класах для теоретичного іспиту в ТСЦ мають бути вставлені по 4 камери аудіофіксації зі звукозаписом. Камери контролюють все приміщення. Таке саме обладнання встановлено і в автомобілях для практичного іспиту. Перед доступом до класу для іспиту ввели FACE ID (система автоматично розпізнає обличчя кандидата у водії).

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Деякі територіальні сервісні центри МВС позбавили права іспитів. Таке право тепер мають лише 65 територіальних сервісних центрів МВС.

Раніше повідомлялося, що в Україні в першій половині 2024 року через махінації з посвідченнями водіїв акредитацію втратили понад 20 автошкіл.