В Україні євробляхи для військових можуть звільнити від податків за однієї умови

Автор: Максимов Віталій

В Україні планують звільнити від податків автомобілі, які ввозяться з-за кордону для потреб ЗСУ, за умови, що їх передаватимуть українській армії органи місцевого самоврядування. У Верховній Раді вже зареєстрували відповідні законопроекти №10219 та №10220.

В Україні євробляхи для військових можуть звільнити від податків за однієї умови - today.ua

У пояснювальних записках до цих документів йдеться про те, що ЗСУ, які борються з російськими окупантами, дуже потрібні автомобілі. У 2022 році волонтери, громадські та благодійні організації ввезли з-за кордону та передали на потреби ЗСУ як гуманітарну допомогу близько 60 000 автомобілів. Але на фронті автомобілі швидко стають непридатними – в середньому від 2 тижнів до 2 місяців. Пошкоджені в боях машини часто не можна відновити.

Велику підтримку українській армії надають органи місцевого самоврядування. Але вони стикаються з певними проблемами при передачі на потреби ЗСУ автомобілів, ввезених в Україну як гуманітарну допомогу.

Тому законопроекти № 10219 та 10220 пропонують тимчасово скасувати ввізне мито, ПДВ та акцизи для автомобілів, ввезених з-за кордону для потреб військових під час їх закупівлі за кошти місцевих бюджетів. Йдеться про позашляховики, пікапи, кросовери, вени, про транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб та більше. Тобто про автомобілі, які завдяки їхній конструкції можна використовувати на фронті.

Популярні зараз

Українцям пропонують новий тариф на газ по 4 гривні за кубометр: що потрібно знати про таку ціну

Українців переводитимуть із централізованої на індивідуальну систему теплопостачання

Грошова допомога від ЮНІСЕФ: українці можуть отримати по 6600 грн на дитину та 3600 грн на дорослого

В Україні продають зубну пасту, яка може зашкодити зубам: з'явився список небажаної продукції

Органи місцевого самоврядування повинні будуть передавати безкоштовно розмитнені автомобілі на потреби ЗСУ не пізніше ніж за 45 днів з дня завершення митного оформлення. У разі порушення строку або нецільового використання машин платник податків має сплатити всі податки, які були скасовані при ввезенні ТЗ, а також пеню.

В Україні євробляхи для військових можуть звільнити від податків за однієї умови

Проекти законів №10219 та 10220 зареєстрували Верховній Раді 7 листопада 2023 року. Наразі їх засмучують у профільному парламентському Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики.

Сподіваємося, що ухвалення цих законопроектів прискорить передачу українським військовослужбовцям автомобілів, які їм так потрібні на фронті. Головне, щоб органи місцевого самоврядування не почали зловживати такою схемою.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, за даними громадської організації "АвтоЄвроСила", наразі розробляється законопроект, згідно з яким українські військовослужбовці (учасники бойових дій) зможуть купити собі євробляху з розмитненням 0%. У багатьох з них не було можливості скористатися безкоштовним розмитненням євроблях, яке діяло три місяці у 2022 році.

Раніше стало відомо, що Кабмін заборонив водіям паркуватись на узбіччях.