В Україні кількість викрадень автомобілів знизилася на 90%

Автор: Максимов Віталій

В Україні у 2023 році поліція зафіксувала 1278 викрадень автомобілів, що майже на 90% менше, ніж у 2022 році. Таку статистику навів "Опендатабот" із посиланням на Нацполіцію.

В Україні кількість викрадень автомобілів знизилася на 90% - today.ua

У 2021 році в нашій країні зареєстрували 1148 угонів автомобілів, а в 2022 році – 12 448. Такий різкий сплеск угонів ТЗ пов'язаний із повномасштабним вторгненням в Україну російських окупаційних військ. Російські окупанти на тимчасово окупованій території часто забирають у мирних жителів автомобілі.

Але у 2023 році ситуація з безпекою у нашій країні покращилася. Це привело, зокрема, і до зниження кількості угонів автомобілів.

Найбільше угонів машин у минулому році поліція зареєструвала у Донецькій, Херсонській та Дніпропетровській областях – 375, 178 та 168 автоугонів відповідно. Найменше автомобілів у нашій країні минулого року викрали в Івано-Франківській та Тернопільській областях – лише по 4 машини. Принаймні таку статистику наводить "Опендатабот", посилаючись на Нацполіцію.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

Найчастіше в Україні у 2023 році угоняли автомобілі ВАЗ та DAEWOO/LANOS. Ці автомобілі йдуть головним чином під розбирання на запчастини. Також досить часто викрадають автомобілі Toyota, Mercedes, Renault (особливо Renault Duster), Volkswagen (особливо Volkswagen Passat), Honda, Hyundai тощо.

Раніше начальник Дніпровського відділу поліції охорони Дмитро Білаш розповів, що в Україні зараз автомобілі найчастіше угоняють за допомогою код-грабера, засобу електронного злому. Цей прилад вимикає охоронну систему, відчиняються двері та багажник, знімається блокування двигуна. Зловмисник просто сідає в автомобіль та їде.

В Україні кількість викрадень автомобілів знизилася на 90%

Машини викрадають зі стоянок біля магазинів, супермаркетів, гаражів чи з дворів.

Дуже важливо відразу ж проінформувати поліцію про угон автомобіля. Інакше його вивезуть в іншу область, що ускладнить розшук. Зловмисники можуть змінити номер викраденого автомобіля, перефарбувати його, змінити деталі. Також зловмисники можуть почати вимагати гроші із власника викраденного автомобіля (якщо він дорого коштує), обіцяючи повернути ТЗ.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Дмитро Білаш рекомендує оснащувати автомобілі сигналізацією та пристроями, які блокують двері, двигун, коробку передач, а також встановлювати GPS-трекер. Крім того, він підкреслив, що автомобілі потрібно залишати на паркінгах із відеоспостереженням або у гаражах із сигналізацією.

Нагадаємо, раніше ми склали ТОП-5 найбiльш надійних американських автомобілів, які коштують до 7000 доларів.