В Україні хочуть зменшити вартість деяких послуг для водіїв

Автор: Максимов Віталій

В Україні можуть зменшити вартість деяких послуг, які автомобілістам надає Експертна служба МВС. З такою ініціативою виступило МВС.

В Україні хочуть зменшити вартість деяких послуг для водіїв - today.ua

МВС розробило проєкт постанови Кабінету Міністрів України, який передбачає внесення змін до платних послуг Експертної служби. Заявлена ​​мета – упорядкування відносин у сфері плати за надання підрозділами Експертної служби МВС деяких послуг.

Пропонується встановити плату у 10,2% прожиткового мінімуму для працездатних осіб за експертне дослідження транспортного засобу та реєстраційних документів на ТЗ із видачею висновку. Наразі це 309 грн. Для мопедів або окремих агрегатів – 5,5% прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Нині це 167 грн.

Також пропонується встановити плату у 200% прожиткового мінімуму для працездатних осіб за дублювання первинних ідентифікаційних та нанесення спеціальних індивідуальних ідентифікаційних номерів ТЗ. Це 6056 грн.

Популярні зараз

Чоловіки можуть не носити з собою військовий квиток: у Міноборони заявили про зміни обліку

Ще одна європейська країна заявила про намір відправити українських ухилянтів додому

Внесок 20 тис. грн: у Раді готують економічне бронювання без прив'язки до посад та зарплат

Українських біженців у Німеччині планують позбавити грошової допомоги у 563 євро: названо причину

Крім того, МВС пропонує стягувати плату за проведення обов'язкового технічного контролю транспортних засобів з видачею відповідного документа залежно від категорії транспортних засобів у розмірі від 29,7% до 36,3% прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Нагадаємо, в Україні у 2023 році скасували обов'язкове експертне дослідження автомобілів. Цією послугою можна скористатися за бажанням. Але проходити експертне дослідження потрібно обов'язково при ввезенні з-за кордону автомобілів вперше. Обов'язкове експертне дослідження автомобілів скасували для того, щоб територіальні сервісні центри МВС швидше обслуговували відвідувачів.

В Україні хочуть зменшити вартість деяких послуг для водіїв

Після того, як скасували обов'язкове експертне дослідження автомобілів, цією послугою почали користуватися помітно рідше. Але перед покупкою автомобіля краще все ж таки отримати висновок Експертної служби, інакше можна стати власником проблемного транспортного засобу.

Записатися на експертне дослідження автомобіля можна через термінали у сервісних центрах МВС, а також онлайн на сайтах Головного сервісного центру МВС та Експертної служби МВС. Вартість послуги для вітчизняного транспорту становить 244 грн, а для транспорту іноземного виробництва – 303 грн.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Під час експертного дослідження, яке триває від 20 до 60 хвилин, фахівці вивчають номерне позначення двигуна, кузова, шасі, визначають, чи не було воно змінено кустарним способом. Автомобілі із змінами в ідентифікаційних номерах вносять до Єдиного реєстру транспортних засобів та не допускають до державної реєстрації. Висновок Експертної служби МВС дійсний 10 днів.

Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, чому українські водії стали частіше нарікати на АЗС.