В Україні хочуть по-новому будувати дороги і розв'язки

В Україні планують по-новому будувати дороги і транспортні розв'язки. Вже розроблений відповідний проект змін до правил проектування автомобільних доріг.

В Україні хочуть по-новому будувати дороги і розв'язки  - today.ua

Зокрема, пропонується ввести нові умови створення шарів дорожнього одягу, смуг руху для аварійної зупинки, пішохідних переходів, дорожніх огороджень тощо.

Очікується, що ці нововведення знизять кількість ДТП, тобто вони спрямовані на підвищення безпеки водіїв, пасажирів автомобілів і пішоходів.

Також розроблена таблиця для проектування транспортних розв'язок. Вони діляться на класи відповідно до категорій доріг на перетинах і переходах, а також інтенсивності руху на них.

Автори цих нововведень брали приклад зі Швеції, в якій реалізується програма Vision Zero для підвищення безпеки дорожнього руху.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в I півріччі 2021 року в Україні сталося 86 459 ДТП, що на 20% більше, ніж за аналогічний період 2020 року. Найчастіше ДТП відбувалися через порушення правил маневрування - 35 947 випадків, і з перевищення швидкісного режиму - 20 414 випадків.