Today.ua

В Україні щодня горить десяток машин: рятувальники назвали причини

За перші одинадцять місяців 2020 року в Україні горіли майже 3,9 тисячі автомобілів, повідомила прес-служба ГСЧС. В середньому в нашій країні щодня горять близько 10 машин.

Головними причинами загорянь автомобілів називають несправність деталей або системи електроживлення, перегрів двигуна, порушення правил безпечної експлуатації. Крім того, часто мова йде про навмисні підпали транспортних засобів.

Для того, щоб звести до мінімуму ризик загоряння, водіям радять вчасно проводити технічне обслуговування авто, не використовувати несправний автомобіль, не користуватися джерелами відкритого вогню під час огляду і ремонту агрегатів, виміру рівня масла, палива, не залишати на двигунах, в кабінах промаслені ганчірки.

Крім того, горючі рідини, вогненебезпечні вантажі, речовини і матеріали не можна зберігати на закритих і відкритих стоянках автомобілів. Потрібно обов'язково мати в машині первинні засоби гасіння.

Якщо автомобіль загорівся, потрібно з'їхати на узбіччя, зупинитися, вимкнути двигун, забезпечити швидку евакуацію пасажирів, викликати рятувальників, застосувати вогнегасник (гасіння загоряння треба починати з пролитого під автомобілем палива).

Якщо буде можливість, то до гасіння пожежі потрібно залучити інших водіїв. Одночасно із застосуванням вогнегасників, треба закидати полум'я піском, снігом, землею, залити водою.

Якщо пожежу погасити не вдається, потрібно відійти від палаючого автомобіля на 10-15 м, адже може вибухнути паливний бак.

Раніше стало відомо, що українська поліція отримала 30 автомобілів-техстанций Renault Master, обладнаних для проведення "мобільного техогляду" прямо на дорозі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ