В Україні готують нові штрафи для водіїв

Автор: Максимов Віталій

В Україні можуть запровадити штрафи для водіїв за небезпечне перевезення тварин в автомобілях. У Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроект №9016.

В Україні готують нові штрафи для водіїв  - today.ua

Автори проекту закону № 9016 виходили з того, що домашні тварини бувають винуватцями ДТП. Деякі жінки під час керування автомобілем тримають на колінах чи руках собак невеликих порід. В результаті тварина може відволікати водія та заважати йому керувати машиною.

У Правилах дорожнього руху немає окремих вимог щодо перевезення домашних тварин. У правилах перевезення тварин, які були прийняті у 2011 році, йдеться, що в салоні автомобіля можна перевозити птахів у клітинах, собак у намордниках за наявності повідця, дрібних тварин у кошиках чи сумках із суцільним дном за умови, що тварини не забруднюють салон та речі пасажирів і розміщуються на підлозі, а якщо є підстилка, то на сидіння.

Автори законопроекту № 9016 вважають, що ці Правила потрібно переглянути та пристосувати їх до сучасності. У проекті закону пропонується зобов'язати водіїв перевозити домашних тварин у такий спосіб, який не завадить керуванню автомобілем та дотриманню водієм правил дорожнього руху. Але як саме – чомусь не уточнюється.

Популярні зараз

Українцям пропонують новий тариф на газ по 4 гривні за кубометр: що потрібно знати про таку ціну

Українців переводитимуть із централізованої на індивідуальну систему теплопостачання

Грошова допомога від ЮНІСЕФ: українці можуть отримати по 6600 грн на дитину та 3600 грн на дорослого

В Україні продають зубну пасту, яка може зашкодити зубам: з'явився список небажаної продукції

В Україні готують нові штрафи для водіїв

Йдеться лише про те, що при перевезенні в автомобілях дломашних тварин потрібно керуватися кількома принципами. Наприклад, забезпечити комфорт тваринам та безпеку пасажирів; зробити так, щоб тварини не впливали на керування автомобілем; вибирати спеціальні засоби для перевезення тварин; перевозити домашних тварин у автомобілях на задніх сидіннях; надійно кріпити срідства для перевезення тварин; дотримуватися законодавства під час перевезення тварин.

За порушення правил перевезення тварин пропонується вести штраф у розмірі 510 гривень. У разі повторного такого правопорушення протягом року штраф збільшується до 850 гривень. На сьогодні це не надто великий штраф.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Наразі законопроект № 9016 перебуває на розгляді у профільному парламентському Комітеті з питань правоохоронної діяльності. Він має дати йому свою оцінку. Які шанси на те, що цей проект закону народні депутати затвердять? Думаємо, досить високі, але, швидше за все, до нього внесуть багато правок.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні можуть заборонити розплачуватись готівкою за бензин та дизельне паливо.