В Україні автогаз подорожчав на 2,50 грн за літр

Автор: Максимов Віталій

За даними консалтингової компанії "А-95", у жовтні 2023 року в Україні автогаз у середньому подорожчав на 2,50 грн за літр – до 28,99 грн за літр. Паливо для автомобілів із ГБО продовжує прагнути до позначки 30 грн за літр.

В Україні автогаз подорожчав на 2,50 грн за літр - today.ua

Найпомітніше автогаз у жовтні подорожчав у мережах "Рур груп" та "Катрал" - на 3,50 грн за літр. У мережі Marshal скраплений газ за місяць подорожчав на 3,30 грн/літр, а в регіональних мережах Ovis та Rodnik – на 3,20 грн/літр.

Із чим пов'язане таке значне підвищення цін на паливо для автомобілів із ГБО? Причин кілька. Перша причина – підвищення закупівельних цін (старі запаси недорогого автогазу закінчилися). Друга причина – проблема з постачанням автогазу через простої газовозів на кордоні.

Деякі експерти вважають, що якщо не буде вирішено проблему простоїв газовозів на кордоні, а також якщо продовжать збільшуватися закупівельні ціни, тоді вже в першій половині листопада 2023 року вартість автогазу в Україні досягне позначки 30 грн за літр і навіть перевищить її.

Популярні зараз

Військовослужбовцям по-новому рахуватимуть стаж і даватимуть відпустки

Батьки загиблих військовослужбовців отримали право на пільгову пенсію: умови та розмір виплат

Із 2024 року зміняться умови виходу на пенсію для двох вікових категорій українців, - ПФУ

У Міненерго зробили заяву про дефіцит електроенергії в Україні: коли чекати на відключення

Найдешевше зараз заправити автомобіль із ГБО можна у Закарпатській, Київській, Вінницькій та Хмельницькій областях. Там середня вартість автогазу ще не досягла позначки 28,00 грн за літр. Так, у Вінницькій області середня ціна автогазу зараз становить 27,77 грн/літр, у Київської області – 27,87 грн/літр, у Хмельницької області – 27,93 грн/літр, а у Закарпатської області – 27,99 грн/літр.

В Україні автогаз подорожчав на 2,50 грн за літр

Слід зазначити, що у 2023 році спостерігається збільшення кількості реєстрацій автомобілів із ГБО. І це незважаючи на підвищення вартості газоболонного обладнання. Причина – постійне підвищення цін на бензин та дизельне паливо. Автогаз, як бачимо, теж дорожчає, але одночасно з ним підвищуються ціни на бензин і ДП.

ГБО українці найчастіше встановлюють зараз на Daewoo Lanos/Sens, Nissan Rogue та Skoda Octavia. З-за кордону найчастіше привозять такі автомобілі з ГБО: Skoda Octavia, Renault Megane і кроссовер Nissan Rogue.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Що ж до інших видів палива, то вони теж подорожчали у жовтні 2023 року, але не так помітно, як скраплений газ. Бензин А-95 у жовтні в Україні в середньому подорожчав на 40 копійок за літр – до 55,61 грн/літр. Дизельне паливо минулого місяця подорожчало в середньому на 58 копійок за літр – до 55,67 грн/літр.

Нагадаємо, раніше суд пояснив, коли водії можуть не показувати поліцейським свої посвідчення водія.