Today.ua

У сервісних центрах МВС стане більше екзаменаторів із практичного іспиту на отримання водійських прав

Найближчим часом у сервісних центрах МВС з'являться нові екзаменатори, які прийматимуть практичні іспити на отримання посвідчення водія. Про це повідомив Головний сервісний центр МВС України.

На початку жовтня 2024 року начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик розповів про те, що в деяких сервісних центрах МВС утворився дефіцит талонів на практичний іспит на отримання посвідчення водія. Він пояснив це тим, що у сервісних центрах МВС не вистачає адміністраторів та екзаменаторів, а також тим, що багато українців у пошуках безпечного притулку переїхали до центральних та західних регіонів України, що призвело до збільшення відвідувачів у сервісних центрах МВС.

Проблему дефіциту талонів на практичний іспит на отримання посвідчення водія сподіваються вирішити за рахунок збільшення кількості екзаменаторів. За даними Головного сервісного центру МВС, нещодавно 10 осіб успішно пройшли курс підготовки екзаменаторів сервісних центрів МВС. Незабаром вони почнуть приймати практичні екзамени у кандидатів у водії.

Курс підготовки екзаменаторів сервісних центрів МВС розрахований на 100 годин. Він триває три тижні. Під час навчання стажери вивчають ПДР, технічні характеристики транспортних засобів, основи українського та європейського законодавства у сфері безпеки дорожнього руху, порядок прийому практичного іспиту, запобігання та протидію корупції, психологічні засади спілкування з різними категоріями громадян тощо.

Що ж до вже діючих екзаменаторів, які у сервісних центрах МВС приймають практичні іспити, то вони протягом найближчих 12 місяців мають пройти курс підготовки. Курс розрахований на 40 годин. Надалі екзаменатори мають раз на два роки підтверджувати свої знання та навички.

Нагадаємо, що в Україні готуватися до теоретичного іспиту на отримання посвідчення водія можна тільки в автошколі. А ось теорію можна вивчати самостійно (за бажання це можна робити і в автошколі). Тривалість практичного іспиту на майданчику для навчання з початкового управління – не менше 10 хвилин, а на вулично-дорожній мережі – не менше 20 хвилин. Загальна тривалість практичного іспиту на "права" не повинна перевищувати 60 хвилин. Під час практичного іспиту можна припуститися трьох помилок. На оскарження результатів іспиту приділяється 10 днів.

Раніше ми назвали автомобілі, які найчастіше викрадають в українців у 2024 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ