У Раді не хочуть повертати податки на бензин та дизельне паливо

В Україні під час воєнного стану не повертатимуть податки на паливо, як раніше очікувалося. Справа в тому, що парламентський податковий комітет не підтримав запровадження акцизу та підвищення ПДВ з 7% до 20% на паливо.

У Раді не хочуть повертати податки на бензин та дизельне паливо - today.ua

У березні в Україні скасували акциз на пальне, а також зменшили з 20% до 7% ПДВ на паливо. Це було зроблено, щоб уникнути різкого підвищення цін на АЗС під час війни.

Справді, зростання цін до певної міри стримати вдалося. Проте, державний бюджет втратив значну частину доходів. Тому група народних депутатів, серед яких був голова парламентського фінансового комітету Данило Гетьманцов, розробила законопроект, що передбачає повернення акцизу та підвищення ПДВ на пальне.

У Раді не хочуть повертати податки на бензин та дизельне паливо Податковий комітет ВР не вважає за необхідне такі дії. Це означає, що, швидше за все, в Україні під час війни не будуть знову вводитимуть акциз і підвищуватимуть ПДВ на паливо. Чому? Тому що податковий комітет у цьому питанні вважається профільним, тобто його думка є вирішальною.

Раніше стало відомо, що українські АЗС почали встановлювати ціни вище за регульовані.