У деяких районах України заборонять позашляховики

Автор: Максимов Віталій

Народні депутати Верховної Ради прийняли за основу законопроєкт №11024, який передбачає заборону поїздок на автомобілях та на інших транспортних засобах по територіям та об'єктам природно-заповідного фонду. Документ також пропонує збільшити штрафи для порушників.

У деяких районах України заборонять позашляховики - today.ua

Законопроєкт №11024 в українському парламенті зареєстрували у лютому 2024 року. Його розробив Кабінет Міністрів України для забезпечення захисту заповідників від впливу транспортних засобів. Ініціатором виступив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Українські "зелені" та екологи давно виступають за заборону джипінгу в заповідних районах, у тому числі в Карпатах. У 2022 році на сайті президента України зареєстрували електронну петицію №22/163240-еп "Про регулювання джипінгу в Україні". Вона набрала необхідні 25 тисяч голосів, і тому її розглянув президент Володимир Зеленський. Він доручив прем'єр-міністрові Денису Шмигалю опрацювати питання, порушені в цій електронній петиції.

В результаті і з'явився законопроєкт №11024, який народні депутати Верховної Ради 20 червня 2024 року ухвалили за основу (тобто у першому читанні). Наразі цей документ готують до другого читання у сесійній залі українського парламенту.

Популярні зараз

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Які нововведення передбачає законопроєкт №11024? Якщо народні депутати ВР ухвалять його у другому читанні, а президент Володимир Зеленський його підпише, то в заповідних районах України не можна буде їздити на транспортних засобах. Виняток – дороги загального користування, вулиці та дороги населених пунктів, автодороги на приватних територіях. Ще один виняток - для місцевих мешканців та для туристів, які рухаються по туристичним маршрутам.

Наразі Закон "Про природно-заповідний фонд України" за порушення вимог режимів територій та об'єктів природно-заповідного фонду передбачає для фізичних осіб штраф у розмірі від 153 до 408 грн з конфіскацією ТЗ, а для посадових осіб – штраф у розмірі від 255 до 510 грн. Кабмін вважає, що на даний момент це дуже маленькі штрафи. З ним погоджується і профільний парламентський Комітет з питань екологічної політики та природокористування, який говорить про те, що треба актуалізувати штрафи за цей вид правопорушення.

У деяких районах України заборонять позашляховики

Таким чином, законопроєкт №11024 також встановлює нові штрафи за порушення заборони на поїздки на автомобілях та інших транспортних засобах по територіям та об'єктам природно-заповідного фонду. Для фізичних осіб штраф становитиме від 8 500 до 17 000 грн, а для юридичних осіб – від 17 000 до 25 000 грн.

Коли народні депутати розглянуть цей законопроєкт у другому читанні – поки що не відомо. Але ми практично не сумніваємося, то вони приймуть його у другому читанні, тому що в нашій країні питанням екології приділяють велику увагу.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Подібні заборони в Україні вже почали вводити на місцевому рівні. Так, у жовтні 2023 року у Київраді зареєстрували Проект рішення щодо заборони джипінгу на заповідних територіях Києва, розроблений за участю Київського еколого-культурного центру. У лютому 2024 року Київська міська рада ухвалила цей Проект. Тобто тепер на територіях природно-заповідного фонду столиці (наприклад, у заказниках Муромець-Лопохувате та Осокорківські Луки) не можна проводити змагання, перегони, ралі та трофі-рейди на джипах та квадроциклах.

Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, що українські водії частіше отримуватимуть гроші як моральну компенсацію.