У деяких областях України виник дефіцит автогазу

Автор: Максимов Віталій

У деяких областях України останнім часом спостерігається дефіцит автогазу у деяких мережах АЗС. Причина – проблеми з постачанням скрапленого газу до нашої країни.

У деяких областях України виник дефіцит автогазу - today.ua

Зокрема, дефіцит автогазу спостерігався у деяких мережах АЗС у Київській, Полтавській, Харківській, Кіровоградській, Чернігівській та Донецькій областях. Деякі заправки продають автогаз тільки за талонами та смарт-картами. Але це поодинокі випадки.

У цих областях спостерігається зростання попиту на паливо для автомобілів із ГБО. Так, за даними одного з трейдерів, продаж автогазу збільшився на 30-40% порівняно з минулим тижнем.

Проблеми з постачанням скрапленого газу в Україну почалися ще у жовтні 2023 року. Ситуація посилилася після того, як у листопаді польські перевізники почали блокувати три КПП на українському кордоні (з Польщі автомобілями на український ринок надходило понад 33% автогазу). Черги автомобілів дуже збільшилися. Тому газовозам доводиться довго стояти на кордоні.

Популярні зараз

Українцям пропонують новий тариф на газ по 4 гривні за кубометр: що потрібно знати про таку ціну

Українців переводитимуть із централізованої на індивідуальну систему теплопостачання

Грошова допомога від ЮНІСЕФ: українці можуть отримати по 6600 грн на дитину та 3600 грн на дорослого

В Україні продають зубну пасту, яка може зашкодити зубам: з'явився список небажаної продукції

Деякі експерти вважають, що ситуація з автогазом в Україні може невдовзі стабілізуватися. Вони нагадують, що з настанням холодів попит на паливо для автомобілів із ГБО знижується. Чи буде так цього року – ми скоро з вами дізнаємось.

У деяких областях України виник дефіцит автогазу

В Україні зараз автогаз у середньому коштує 33,45 грн/літр, бензин А-95 – 55,47 грн/літр, а дизельне паливо – 55,75 грн/літр. Найдешевше заправити автомобіль із ГБО можна у Полтавській та Сумській областях. Там автогаз у середньому коштує 32,91 та 32,96 гривень за літр відповідно. Слід зазначити, що лише за один тиждень (з 6 по 10 листопада 2023 року) середня вартість автогазу на українських АЗС збільшилася на 1,65 грн за літр.

Тим часом, Нацбанк в Інфляційному звіті за жовтень 2023 року прогнозує, що до кінця 2023 року в Україні продовжуватимуть збільшуватися ціни на бензин, дизельне паливо та автогаз. Але на початку 2024 року ситуація на українському паливному ринку стабілізується завдяки зниженню світових цін на нафту.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зазначимо, що прогноз НБУ щодо зниження вартості цін на нафту на світовому ринку на початку 2024 року на наш погляд виглядає надто оптимістичним.

Нагадаємо, раніше в Україні дозволили складати теоретичний іспит без навчання в автошколі. Кабмін Міністрів затвердив відповідний порядок складання теоретичного іспиту на отримання посвідчення водія.