У Києві правоохоронці виявили та затримали місцевого жителя, який продавав неіснуючі автомобілі. Про це повідомила прес-служба Київської міської прокуратури.
За даними досудового слідства, фігурант обіцяв покупцям допомогти в придбанні люксового автомобіля за ціною, меншою за ринкову. Автомобілі він пропонував купити на електронному аукціоні СЕТАМ або обіцяв пригнати з Литви. Після отримання грошей шахрай переставав виходити на зв'язок із покупцем і не виконував взяті на себе зобов'язання.
Під час обшуків у фігуранта виявили вогнепальну зброю та боєприпаси. Також правоохоронці виявили підроблені печатки та бланки державних установ.
За даними фактами слідчі поліції відкрили кримінальне провадження за ч.ч. 2, 4 ст. 190 (Шахрайство) та ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за цими статтями – 12 років ув'язнення з конфіскацією майна.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
За попередньою інформацією, фігурант встиг незаконно привласнити понад 90 000 доларів. Скільки він обдурив довірливих покупців автомобілів – не повідомляється.
Наразі фігуранту вже повідомили про підозру у злочині. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі понад 1,2 млн гривень. Досудове слідство триває. Після проведення експертиз діям фігуранта можуть надати додаткову правову кваліфікацію.
Слід зазначити, що стосовно цього чоловіка в одному із районних судів Києва зараз слухається кримінальна справа. Його звинувачують в організації незаконного переправлення людей через державний кордон та у підробці офіційних документів.
Для того, щоб не стати жертвою шахраїв при покупці автомобіля, потрібно дотримуватись кількох простих правил. Вас має насторожити дуже низька ціна автомобіля. Переказуйте гроші лише після отримання автомобіля. Переконайтесь у надійності продавця. Переконайтеся, що машина є технічно справною. Були випадки, коли шахраї передавали покупцеві автомобіль із великою кількістю технічних проблем. Внаслідок цього щасливий покупець автомобіля за мінімальною ціною втрачав багато грошей.
Деякі шахраї можуть у месенджері скинути копію свого паспорта. Так вони намагаються довести свою надійність. Але такий метод посвідчення надійності продавця не можна сприймати серйозно.
Нагадаємо, раніше ми розповіли про нову схему обману покупців автомобілів. У ній шахрай виступає у ролі "посередника".