У 2026 році з'явиться електричний Suzuki Jimny

Автор: Максимов Віталій

Компанія Suzuki планує розробити та випустити Suzuki Jimny з електричною силовою установкою. Його продажі в Європі почнуться, як очікується, у 2026 році.

У 2026 році з'явиться електричний Suzuki Jimny - today.ua

Jimny – це культовий позашляховик, який компанія Suzuki випускає з 1968 року. Із 2018 року покупцям пропонують його четверте покоління.

Suzuki Jimny четвертого покоління зберіг свій традиційний "квадратний" дизайн, але отримав кілька нових елементів у дизайні, новий салон та сучасні технологи. Попит на новий Jimny дуже великий. У деяких країнах на нього досі багатомісячні черги.

Jimny з електричною силовою установкою планують продавати насамперед у Європі. Це цілком розумно. Зараз у Європі Jimny у пасажирській версії не продають. На європейському ринку його заборонили продавати на початку 2020 року, оскільки двигун не відповідає строгим європейським нормам рівня викидів в атмосферу СО2. Тому електричний Jimny, який не матиме взагалі шкідливих викидів, можна буде спокійно продавати на Старому континенті.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Як накопичити заощадження за мінімальної зарплати: лайфхак для українців

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Переробити рамний позашляховик Jimny на електромобіль буде досить важко. Це пов'язано великою кількістю технічних проблем. Почнемо з того, що спеціальне шасі зі сходовою рамою займає багато місця. А це місце могло бути відведене для, наприклад, літій-іонної батареї. Проблему ускладнює те, що у Jimny компактні розміри. Можливо, акумулятор встановлять прямо в раму. Це, до того ж, краще її захистить.

У 2026 році з'явиться електричний Suzuki Jimny

Для того, щоб зберегти хороші позашляхові здібності, електричний Jimny повинен мати електромотори на кожній осі. У принципі, це не повинно створити якихось особливих проблем.

Є достатньо прикладів, коли рамні позашляховики та пікапи переробляли в електромобілі. Найвідоміший приклад – електричний пікап Ford F-150 Lightning, збудований на базі стандартного F-150. Крім того, у 2025 році компанія Toyota почне продавати електричні версії своїх автомобілів Hilux та Innova.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що у класичного Suzuki Jimny три двері. Але зараз Suzuki розробляє подовжену версію Suzuki Jimny, яка матиме 5 дверей. Очікується, що ця новинка у продажу з'явиться у травні 2023 року. 5-дверний Jimny на 390 мм довше, ніж 3-дверна версія. Його довжина становитиме 3985 мм.

Раніше компанія Suzuki вперше показала 5-дверний позашляховик Jimny.