Державна екологічна інспекція у 2022 році планує провести 428 лабораторних аналізів якості бензину та дизельного палива, які продають українські АЗС. Це на 40% більше, ніж було проведено лабораторних аналізів нафтопродуктів у 2021 році.
Експертизу бензину та ДП на відповідність вимогам Технічного регламенту проводить незалежна акредитована лабораторія. У 2021 році цим займалася компанія "Інспекторат Україна". Хто перевірятиме якість бензину та дизельного палива в Україні у 2022 році – поки що не відомо.
У березні ДЕІ оголосить тендер на виконання відповідних послуг. На перевірку якості палива у 2022 році виділено 5,3 млн. гривень.
Нагадаємо, у 2021 році експертизи ДЕІ пройшли 111 зразків дизельного палива та 196 зразків бензинів. В результаті понад 244 тонни палива виявилися небезпечними.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Водночас, за словами начальника відділу ринкового нагляду Державної екологічної інспекції Олени Сибелєвої, приблизно 30-40% українських АЗС мають підозрілі паспорти якості палива. Нелегальні АЗС не мають реєстраційних та дозвільних документів. Вони їх просто сканують, а потім показують органам, що перевіряють.
Раніше експерти Інституту споживчих експертиз провели експертизу бензину А-95 і дійшли висновку, що 33% цього палива, яке продають українські АЗС, є "бодягою".