У 2022 році автомобілі з Європи подорожчають – названо причину

З 1 липня 2022 року всі нові автомобілі, які випускають у Євросоюзі, мають оснащуватись автоматичною системою обмеження швидкості. Встановлення такої розумної системи збільшить вартість транспортних засобів.

У 2022 році автомобілі з Європи подорожчають – названо причину - today.ua

Нова розумна гальмівна система, що складається, у тому числі з камер і датчиків, відстежуватиме швидкість автомобіля в реальному часі та порівнюватиме її з дозволеною на конкретній ділянці дороги.

Зібрана інформація порівнюватиметься з даними навігаційної бортової системи. Якщо водій перевищить швидкість, пролунає звуковий сигнал. Якщо від водія реакції не буде, то педаль газу стане жорсткішою, щоб уповільнити автомобіль.

Такою системою всі європейські автомобілі мають оснащуватися з 1 липня 2022 року. Однак, у неї є принаймні кілька недоліків. Недоліки виявила французька асоціація автомобілістів, представники якої вже протестували автомобіль із такою новою технологією.

Так, система може плутати знаки обмеження швидкості. Крім того, водії незадоволені, що вона активується самостійно, хоча надалі її можна вимкнути.

Мабуть, до літа 2022 всі ці та інші недоліки виправлять. Але головне питання, яке мучить зараз мешканців Європи – наскільки розумні гальма збільшать вартість машин. Автовиробники поки що про це мовчать...

Нагадаємо, раніше стало відомо, що до 2024 року в Україні планують значно збільшити кількість камер автофіксації порушень правил дорожнього руху.