За даними нардепа Ярослава Железняка, за перші п'ять днів після закінчення безкоштовного розмитнення автомобілів на іноземних номерах українці оформили 1260 євроблях.
За розмитнення цих автомобілів власникам довелося заплатити загалом 135 млн гривень. Тобто треба платити, як і раніше, ввізне мито, ПДВ та акцизний податок.
Швидше за все, цим автомобілістам нічого не залишалося, як заплатити всі податки та офіційно розмитнити свої машини, хоча вони, мабуть, хотіли їх безкоштовно легалізувати до 1 липня, але не встигли. Таких євробляхерів досить багато. Деякі просто кидають свої автомобілі на польській стороні біля пунктів пропуску в Україну.
Загалом, є кілька варіантів, як вчинити, якщо не встиг безкоштовно розмитнити автомобіль на єврономерах. Можна оформити автомобіль за звичайною процедурою, сплативши всі необхідні платежі. Якщо зараз немає грошей, то можна передати автомобіль на склад митниці або на склад тимчасового зберігання, а коли вони з'являться, то легалізувати його.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Деякі залишають автомобіль у Польщі на стоянці, щоб потім його продати. Можна також оформити реекспорт, тобто вивезти автомобіль із України.
У всіх цих методах є свої переваги та недоліки, тому деякі українці й кидають нерозмитнені машини перед кордоном.
Раніше народні депутати запропонували нову схему розмитнення євроблях.