Today.ua

Українці стали рідше продавати автомобілі через “Дію“

Українці стали рідше продавати та купувати автомобілі у мобільному додатку "Дія". Такого висновку в результаті аналізу відкритих даних МВС дійшли експерти Інституту досліджень авторинку.

Можливість продавати та купувати автомобілі через мобільний додаток "Дія" з'явилася наприкінці 2023 року. У I кварталі 2024 року цією послугою скористалися 30 600 разів, що становило 11,6% від загальної кількості договорів купівлі-продажу автомобілів, мотоциклів та мопедів. Найчастіше у "Дії" переоформлюють автомобілі (95,5%).

У січні 2024 року частка оформлених продажів ТЗ за допомогою додатку "Дія" становила 12,5%, у лютому - 11,8%, а в березні - 10,6%. Чому українці стали рідше користуватися цією послугою? Експерти Інституту досліджень авторинку пояснюють це кількома причинами.

По-перше, можливе зниження кількості перереєстрацій автомобілів у додатку "Дія" пов'язане із відмовими. Система автоматично перевіряє автомобіль за базами даних, а також продавця та покупця. Відмова у перереєстрації може бути дана, наприклад, через те, що автомобіль перебуває в розшуку, якщо автомобіліст не сплатив штраф за порушення ПДР, якщо є виконавчі провадження щодо продавця або покупця (наприклад, через заборгованість за аліментами).

Щоправда, система не повідомляє причини відмови. Тому продавцю та покупцю доводиться лише, як кажуть, "ламати голову" про конкретну причину відмови.

Раніше начальник Головного сервісного Центру МВС Микола Рудик повідомив, що українці, яким система не дозволила продати або купити автомобіль через додаток "Дія", отримуватимуть автоматичні повідомлення з конкретними причинами відмови. Наразі розробляється цей функціонал.

По-друге, кількість перереєстрацій автомобілів у додатку "Дія" може знижуватися також через те, що зникла новизна цієї послуги. По-третє, автомобілісти можуть бути погано поінформовані про цю послугу в "Дії".

Тим часом, у додатку "Дія" планують запровадити розмитнення автомобілів на іноземних номерах. У Верховній Раді на початку 2024 року зареєстрували відповідний новий законопроєкт (старий законопроєкт народні депутати у 2023 році відхилили). Технічно ця послуга вже готова. Справа залишилася за народними депутатами. У першому законопроєкті народних депутатів не влаштувала формула розмитнення євроблях (тобто ціна розмитнення). Автори нового документа кажуть, що нова формула розмитнення у додатку "Дія" автомобілів на іноземній реєстрації всіх влаштовує.

Нагадаємо, раніше в Україні показали Daewoo Lanos нового покоління.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ