Українці стали рідше купувати нові автомобілі: найпопулярніші моделі

Автор: Максимов Віталій

За даними Інституту досліджень авторинку, у червні 2024 року в Україні продали 5200 нових автомобілів. Це на 11% менше, ніж у травні поточного року та на 8,6% менше, ніж за аналогічний місяць 2023 року.

Українці стали рідше купувати нові автомобілі: найпопулярніші моделі - today.ua

Найчастіше минулого місяця українці купували нові автомобілі Toyota (815), BMW (545), Renault (414), Citroen (304), а також Volkswagen (291). Таким чином, компанія Toyota вже багато місяців поспіль посідає перше місце на українському ринку нових автомобілів.

Нас здивувало високе друге місце компанії BMW. Раніше ще ніколи баварський автогігант такого високого місця з продажу на ринку нових автомобілів в Україні не займав. BMW навіть зміг у червні випередити Renault. А Skoda випередила Volkswagen.

Бестселером серед нових автомобілів в Україні у червні 2024 року став кросовер Toyota RAV4. Зокрема, у нашій країні минулого місяця продали 411 кросоверів Toyota RAV4. На другому місці з продажу опинився французький компактний кросовер Renault Duster (344). На третьому місці – Citroen Berlingo (198), на четвертому – Honda M-NV (140), а на п'ятому – седан Toyota Camry (130).

Популярні зараз

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Раніше багато місяців поспіль на українському ринку нових автомобілів бестселером був Renault Duster. Він дуже довго займав перше місце з продажу. Але у 2024 році його місце зайняв Toyota RAV4.

Зверніть увагу на те, що серед п'ятірки найпопулярніших нових автомобілів в Україні у червні 2024 року немає електричного кросовера Volkswagen ID.4. Він посів лише 19-е місце, хоча раніше кілька місяців поспіль, починаючи ще з середини 2023 року, належав до лідерів. Новим бестселером серед електромобілів минулого місяця став електричний кросовер Honda M-NV.

Українці стали рідше купувати нові автомобілі: найпопулярніші моделі

Потрібно зазначити, що Honda M-NV та Volkswagen ID.4 офіційно в Україні не продають. Їх ввозять за "сірими" схемами з Китаю, як, зрештою, більшість інших електромобілів.

Із чим пов'язане зниження продажів нових автомобілів у червні 2024 року? Поки що сказати важко. Експерти з цього питання мовчать. Але тенденція зниження продажів нових машин у нашій країні розпочалася ще у травні 2024 року. Тоді продажі нових автомобілів знизилися на 0,4%.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зниження продажів в Україні одних автовиробників та збільшення продажів інших автовиробників можна пояснити на наш погляд масовим вимкненням електроенергії. Навесні 2024 року російські окупанти посилили обстріл об'єктів енергетичної інфраструктури України. Через це у всіх областях запровадили графіки відключення світла.

Нагадаємо, раніше назвали умови вилучення автомобілів на потреби Збройних сил України.