Українці почали частіше ввозити дизельні б/у авто – відомо чому

В Україні частка б/в автомобілів з дизельними двигунами, які ввезли з-за кордону з липня по листопад 2021 року, зросла майже до 50%. Востаннє перед цим частка дизельних авто більш ніж 40% була у грудні 2019 року, повідомив Інститут досліджень авторинку.

Українці почали частіше ввозити дизельні б/у авто – відомо чому - today.ua

Експерти Інституту досліджень авторинку вважають, що є кілька причин, чому минулого року українці стали частіше купувати за кордоном б/в автомобілі з дизелем.

Головна причина полягає в тому, що з 15 червня до 10 листопада 2021 року в Україні діяв пільговий період розмитнення автомобілів на іноземних номерах. У цей період українці мали змогу зі знижкою оформити євробляхи. А серед них багато дизельних машин. За даними експертів, найбільше б/в автомобілів з дизельним мотором було зареєстровано якраз у червні-листопаді 2021 року.

Ще одна причина полягає в тому, що в Євросоюзі на вторинному ринку більше дизельних автомобілів, і вони серед європейців мають менший попит, ніж машини з бензиновим двигуном. В результаті українцям простіше купити дизельні автомобілі.

Крім того, в ЄС у 2021 році вартість бензинових автомобілів збільшилася більше за дизельні. В результаті українці купували автомобілі, які дешевші, тобто дизельні.

Ще одна причина – українці стали менше купувати автомобілі в США. Це позначилося на статистиці, оскільки такі автомобілі найчастіше оснащуються бензиновими двигунами.

Тим часом, у 2021 році українці купили 103,3 тисяч нових автомобілів. Це на 21% більше, ніж у 2020 році. Найбільше автомобілів в Україні минулого року продала компанія Toyota – 15 232.