Українцям, які втратили автомобіль під час війни, можуть дозволити розмитнення 0%

Автор: Максимов Віталій

Українці, чиї автомобілі знищені під час війни через злочинні дії російських окупантів, зможуть безкоштовно розмитнити собі новий транспортний засіб. У Верховній Раді України вже зареєстрували відповідний законопроект №9209.

Українцям, які втратили автомобіль під час війни, можуть дозволити розмитнення 0% - today.ua

Автори цього проекту закону виходили з того, що в Україні під час воєнного стану багато автомобілів, що належать фізичним та юридичним особам, знищено, пошкоджено або вкрадено російськими окупантами. Для багатьох сімей втрата автомобіля - це суттєва втрата, яка до того ж обмежує їх можливості пересування. Для підприємців втрата транспортних засобів часто призводить до припинення їхньої діяльності.

В Україні діє кілька державних та регіональних програм, у рамках яких підтримують людей, які постраждали від злочинних дій російських окупантів (наприклад, через втрату житла). Але немає державної програми підтримки людей, які втратили автомобілі. Адже транспортні засоби теж є важливим майном.

Автори законопроекту № 9209 вважають, що держава має можливість надати безкоштовне розмитнення автомобілів особам, які втратили свої ТЗ в результаті бойових дій з російськими окупантами. До цих ТЗ пропонується включити легкові автомобілі, мотоцикли, вантажівки, а також транспортні засоби, призначені для перевезення 10 і більше людей.

Популярні зараз

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Така пільга має надаватися за наявності підтверджуючих документів про те, що автомобіль вкрали під час бойових дій, що він під час бойових дій знищенний або пошкоджений та не підлягає відновленню. У документі має бути зазначена територія, що входить до офіційного списку районів, де ведуться (чи велись) бойові дії.

Українцям, які втратили автомобіль під час війни, можуть дозволити розмитнення 0%

Законопроект передбачає, що безкоштовно можна розмитнити стільки транспортних засобів, скільки було вкрадено чи знищено ТЗ. Наприклад, якщо в юридичної особи російські окупанти знищили 3 транспортні засоби, то він зможе безкоштовно розмитнити теж 3 ТЗ.

Надання цієї пільги має бути зроблено на підставі заяви власника транспортного засобу. Заява має бути подана не пізніше ніж через 1 місяць після закінчення бойових дій у тому чи іншому районі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Наразі законопроект № 9209 перебуває на розгляді у профільному парламентському Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики. Він має дати свій висновок щодо цього законопроекту.

Нагадаємо, раніше Міністерство юстиції розповіло про те, що робити українцям, у яких під час війни знищили або вкрали автомобіль.