Українцям назвали умови вилучення автомобілів на потреби ЗСУ

Автор: Максимов Віталій

18 травня 2024 року в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію та військовий облік, який, зокрема, регламентує військово-транспортний обов'язок. Сьогодні ми розповімо про те, за яких умов у фізичних осіб можуть вилучити автомобілі на потреби ЗСУ.

Українцям назвали умови вилучення автомобілів на потреби ЗСУ - today.ua

Військово-транспортний обов'язок в Україні запровадили одразу після того, як у лютому 2022 року розпочалося повномасштабне вторгнення російських окупаційних військ. Це передбачає воєнний стан. Новий закон про мобілізацію регламентує військово-транспортний обов'язок юридичних та фізичних осіб.

Вилучення транспортних засобів на потреби ЗСУ відбувається за певних умов. Вони є обов'язковими.

По-перше, вилучення автомобілів, спецтехніки та інших транспортних засобів під час військового стану здійснюється ТЦК, СБУ та розвідкою на підставі рішень місцевих державних адміністрацій. Місцева адміністрація визначає кількість автомобілів, які потрібно вилучити для ЗСУ відповідно до Мобілізаційного плану. Вилучення більшої кількості транспортних засобів є незаконним.

Популярні зараз

Податкова дізнається про всі закордонні рахунки українців

Зеленський зробив заяву про кількість загиблих бійців ЗСУ

У липні частині українців не виплатять пенсію

Названо тарифи на світло, газ та воду в усіх областях з 1 липня

У районах бойових дій реквізиція транспортних засобів провадиться за рішенням військового командування без погодження з вищезазначеними органами.

По-друге, під час реквізиції транспортних засобів для української армії складається відповідний акт приймання-передачі. У ньому зазначаються такі дані: власник ТЗ, надзвичайна обставина, за якої проводиться вилучення ТЗ, вартість ТЗ, дата підписання акта тощо.

По-третє, перед вилученням транспортного засобу проводиться оцінка його ринкової вартості. Оригінал цього документа має зберігатися у власника транспортного засобу. Якщо власник автомобіля не погоджується з оціночною вартістю, то він може звернутися до суду.

Українцям назвали умови вилучення автомобілів на потреби ЗСУ

По-четверте, реквізиція транспортних засобів для ЗСУ відбувається лише на платній основі. Це обов'язкова умова. Компенсація за відчужені автомобілі виплачується після розгляду заяви власника, до якої потрібно додати акт про примусове відчуження майна та висновок щодо його вартості.

Заява приймається та розглядається за місцем реквізиції ТЗ військовим комісаріатом протягом 10 робочих днів (якщо потрібно перевірити факти, викладені у заяві, то тоді вона розглядається протягом місяця). Виплата грошової компенсації проводиться органами, які ухвалили рішення про примусове відчуження ТЗ.

По-п'яте, у фізичної особи на потреби ЗСУ можна вилучити автомобіль, якщо їх декілька у володінні. Якщо громадянин є власником одного транспортного засобу, то його не можна реквізувати на потреби української армії.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

По-шосте, у фізичних осіб можуть вилучити лише такі транспортні засоби, які придатні для експлуатації на фронті та у прифронтових районах, а також за допомогою яких можна зводити фортифікаційні споруди. На практиці це означає, що реквізувати седани та хетчбеки ніхто не буде. А ось пікапи та позашляховики можуть вилучити на потреби ЗСУ.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що українців під час перереєстрації автомобілів перевірятимуть за Державним реєстром санкцій.