Українським водіям готують нові штрафи: стали відомі подробиці

Автор: Максимов Віталій

В Україні у великої кількості вживаних автомобілів, виставлених на продаж, скручений пробіг. Через це покупцям доводиться багато переплачувати. Щоб подолати це явище, народні депутати можуть ухвалити законопроєкт №10216.

Українським водіям готують нові штрафи: стали відомі подробиці - today.ua

У нашій країні вже кілька разів намагалися запровадити адміністративну і навіть кримінальну відповідальність за скручений пробіг вживаного автомобіля. Але поки що ці спроби закінчилися невдачею. Так, у 2016 році хотіли запровадити кримінальну відповідальність за навмисну ​​зміну показань одометра автомобіля. За таке порушення хотіли відправляти до місць позбавлення волі. Але ця ідея підтримки серед народних депутатів не знайшла.

У 2020 році у Верховній Раді зареєстровали законопроєкт №4039, який передбачає адміністративне та кримінальне покарання за втручання у роботу одометра. Передбачалося, що при реєстрації транспортного засобу слід зазначати показання його одометра. Якщо у його роботу було втручання, то порушникам міг загрожувати штраф у розмірі від 3 400 до 34 000 грн.

Станом на літо 2024 року цей документ досі перебуває на розгляді у профільному комітеті ВР. Народні депутати його не ухвалили навіть за основу.

Популярні зараз

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Більше шансів стати законом у законопроєкта №10216, який зареєстрували в українському парламенті наприкінці 2023 року. У ньому йдеться про те, що за фальсифікацію пробігу вживаних автомобілів, що виявлено під час перереєстрації ТЗ, потрібно штрафувати на суму від 8 500 до 17 000 гривень, а при повторному правопорушенні протягом одного року – на суму від 17 000 до 34 000 гривень.

Українським водіям готують нові штрафи: стали відомі подробиці

Але цей законопроєкт має кілька недоліків. Наприклад, не зрозуміло, кого потрібно штрафувати за скручений пробіг. Мабуть, не ту людину, яка вносила зміни до одометра, а власника машини. Справа в тому, що в пояснювальній записці йдеться про відповідальність за фальсифікацію пробігу вживаних автомобілів, виявлене при перереєстрації автомобіля. Не думаємо, що поліцейські встановлюватимуть особу безпосереднього виконавця, адже під рукою є власник.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Слід зазначити, що на даний момент маніпуляції зі показниками одометра заборонені у 26 країнах, що входять до Євросоюзу. У шести країнах ЄС за скручений пробіг автомобіля передбачена кримінальну відповідальність. Наприклад, у Франції, Німеччині, Іспанії та Хорватії. У Хорватії за це можуть відправити до місць позбавлення волі на строк до 8 років.

Нагадаємо, раніше водіям розповіли про те, чи потрібно міняти фільтр у АКПП чи варіаторі.