Українських водіїв за смертельну ДТП можна покарати умовно, - суд

Автор: Максимов Віталій

Водія за смертельну ДТП за участю пішохода можна засудити до умовного позбавлення волі, якщо потерпілий пішохід порушив ПДР, а також за деяких інших обставин. Про це йдеться у постанові Першої судової палати Касаційного кримінального суду у справі №199/2906/23.

Українських водіїв за смертельну ДТП можна покарати умовно, - суд - today.ua

У лютому 2023 року у місті Дніпро автомобіль ВАЗ на швидкості 90 км/год у темний час доби скоїв наїзд на пішохода, який переходив дорогу, внаслідок чого потерпіла загинула на місці пригоди. Суд першої інстанції визнав водія винним за ч.2 ст. 286 Кримінального кодексу України та засудив його до позбавлення волі на 4 роки та 6 місяців.

Захист автомобіліста подав апеляційну скаргу, але Апеляційний суд залишив її без задоволення. Справа дійшла до Першої судової палати Касаційного кримінального суду, який скасував судові рішення попередніх інстанцій та засудив водія до 3 років позбавлення волі умовно.

Чим мотивувала своє рішення Перша судова палата Касаційного кримінального суду? По-перше, суд першої інстанції та Апеляційний суд у порушенні вимог законодавства не дали оцінку досудовій доповіді установи пробації, згідно з якою ймовірність вчинення засудженим повторного кримінального правопорушення є середньою і не становить високої небезпеки для суспільства.

Популярні зараз

У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

По-друге, водій після ДТП викликав поліцію та швидку медичну допомогу, добровільно сплатив потерпілим 105 000 грн, давав правдиві свідчення.

Українських водіїв за смертельну ДТП можна покарати умовно, - суд

По-третє, пішохід порушив п.4.4 та п.4.7 ПДР. Зокрема, потерпіла не використовувала світловідбиваючі елементи, що обов'язково у темний час доби або в умовах поганої видимості. Крім того, вона переходила дорогу у невстановленому для цього місці. Також суд звернув увагу на те, що при оцінці дій водія потрібно враховувати непередбачувану поведінку потерпілої. Вона, перебуваючи на проїжджій частині дороги, різко змінила темп і напрямок свого руху.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, у 2023 році в Україні щодо водіїв за порушення правил дорожнього руху склали понад 6 млн адміністративних протоколів. Найбільше ДТП із загиблими та травмованими сталося у Києві та Київській області, а також у Дніпропетровській та Львівській областях. Головні причини смертельних дорожніх аварій – перевищення швидкості, порушення правил маневрування, проїзду перехресть та пішохідних переходів, недотримання дистанції, алкогольне сп'яніння.

Раніше ми розповіли про те, якою має бути оптимальна швидкість автомобіля для економії палива.

Головне