У Польщі з 10 вересня 2024 року перестали штрафувати водіїв на 1500 злотих за те, що вони своєчасно не подали заяву на відновлення водійського посвідчення після закінчення терміну покарання. Про це повідомили польські ЗМІ.
Раніше в Польщі для того, щоб повернути призупинене посвідчення водія (за рішенням суду за порушення ПДР) потрібно було протягом певного часу прийти в офіс і подати відповідну заяву, а також заплатити невеликий реєстраційний збір (його скасували у 2023 році). Тільки після завершення цієї процедури автомобіліст міг сісти за кермо автомобіля.
Якщо водій у Польщі про це не знав або просто нехтував формальностями, то поліцейські його штрафували за керування транспортним засобом без водійського посвідчення. Штраф становив 1500 злотих (приблизно 16 000 грн). Також передбачалося позбавлення посвідчення водія.
Але тепер, з 10 вересня 2024 року, у Польщі посвідчення водія після закінчення терміну покарання за порушення ПДР стали повертати автоматично. Поляком більше не потрібно ходити до офісів та писати відповідні заяви. Це стосується і українських водіїв, яких зараз дуже багато в Польщі. У Польщі налічується кілька мільйонів українських біженців, які виїхали з України через повномасштабне вторгнення російських окупаційних військ.
Щоправда, не всі посвідчення водія, призупинені за порушення правил дорожнього руху, у Польщі почали повертати автоматично. Це стосується лише водіїв, які перевищили швидкість у населених пунктах на 50 км/год, перевезення надто великої кількості пасажирів та порушення правил використання тахографів. Водієві, якому суд заборонив керувати транспортним засобом, все одно потрібно подати традиційну заяву для отримання водійського посвідчення.
Нагадаємо, з травня 2024 року у Польщі на автомобілі з ГБО потрібно наклеювати спеціальні наклейки у певних місцях. Відповідно до польського Закону про системи допуску транспортних засобів та їх обладнання, організації, що встановлюють газоболонне обладнання, повинні розміщувати на транспортних засобах спеціальну інформаційну табличку (у вигляді наклейки). Її потрібно розміщувати, наприклад, у моторному відсіку. Наклейка повинна містити номер сертифікату газоболонного обладнання, назву організації, яка встановлювала ГБО, а також особу, яка робила встановлення обладнання.
Раніше стало відомо, що в Україні розпочався продаж електрокара Citroen Ami, який коштує від 347 000 грн.