Українські водії зможуть обміняти свої посвідчення на документи стандарту ЄС

Українські водії тепер можуть обміняти свої посвідчення на нові права, які адаптовані до стандартів Євросоюзу. Це можна зробити у будь-якому сервісному центрі МВС.

Українські водії зможуть обміняти свої посвідчення на документи стандарту ЄС - today.ua

Для отримання посвідчення водія європейського стандарту потрібно надати паспорт громадянина України, копію індивідуального ідентифікаційного номера і, звичайно, свої водійські "права". Після цього ви отримаєте документ стандарту Євросоюзу. Як бачите, обмін досить простий, не потрібно надавати багато документів, а процес займе мало часу.

Нагадаємо, з кінця грудня 2021 року українське посвідчення водія більше адаптоване під стандарти Євросоюзу. Так, якщо практичний іспит складали на автомобілі з автоматичною коробкою передач, то у "правах" у графі 12 стоїть код "78". На машинах із механічною коробкою передач такому водієві їздити заборонено.

Українські водії зможуть обміняти свої посвідчення на документи стандарту ЄС Крім того, у "правах" є ще кілька нових позначок. Їх ставлять, наприклад, якщо є обмеження з медичних причин (наприклад, окуляри), пристрій автомобіля (наприклад, модифікована трансмісія), керування тільки вдень, без пасажирів, в межах міста/регіону.

Потрібно зазначити, що першою посвідчення водія з кодом "78" отримала дівчина.

Тим часом, в Україні спеціальний відділ Нацполіції почав стежити, щоб АЗС не підвищували необґрунтовано ціни на пальне.