Українські поліцейські продовжують неправильно використовувати Trucam

У Львівській області поліцейські продовжують виявляти порушників швидкісного режиму, тримаючи в руках радари Trucam, що, на думку суда, є незаконним. Це виходє із позиції Патрульної поліції Львівської області.

Українські поліцейські продовжують неправильно використовувати Trucam - today.ua

У повідомленні Патрульної поліції Львівської області у Фейсбуку йдеться про те, що за даними Укрметртестстандарту №22-38/49 від 01.10.2019, лазерний вимірювач TruCAM відноситься до ручних вимірювачів швидкості транспортних засобів, тобто конструктивно створений для утримання в руках під час виміру.

З цього виходе, що поліцейські вважають, що такі лазерні радари можна тримати в руках під час вимірювання швидкості автомобілів. Тим часом, раніше апеляційний суд по одній з адміністративних справ дійшов висновку, що ручний вимір швидкості автомобілів суперечить ст. 40 Закону України "Про національну поліцію". Суд вважає, що такі пристрої мають бути стаціонарно встановленими.

Українські поліцейські продовжують неправильно використовувати Trucam

До радара TruCAM є багато претензій. Так, ці пристрої слід сертифікувати кожні 6 місяців. Якщо водія оштрафували за "простроченим" радаром, то такий штраф є незаконним.

Раніше ми розповіли, чому суд скасував штраф, виписаний за радаром TruCAM.