У 2023 році в Україні поліцейські почали частіше притягувати до адміністративної відповідальності водіїв, які керували автомобілями з тріщинами на лобовому склі. Про це повідомила компанія "Дорожній адвокат".
В українських Правилах дорожнього руху нічого прямо не сказано про те, що не можна їздити на транспортних засобах з тріщинами на лобовому склі. Тому поліцейські, помітивши тріщини, штрафують водіїв за статтею 121 КУпАП (Управління транспортним засобом, який має технічні несправності, з яким експлуатація його забороняється).
Штраф за цією статтею становить 340 гривень. Ви скажете, що за сучасними мірками це маленький штраф. Можливо. Але це при першому такому правопорушенні. При повторному протягом року аналогічному порушенні покарання суворіше – позбавлення "прав" водія на термін від 3-х до 6-ти місяців. А це вже досить серйозне покарання.
Фахівці компанії "Дорожній адвокат" вважають, що водії, яких уперше протягом одного року оштрафували за таке правопорушення, мають обов'язково заперечувати штраф у суді. Інакше вони потім можуть на кілька місяців взагалі позбутися посвідчення водія. Врахуйте, що оскаржити постанову в суді можна лише протягом 10 днів після його отримання.
Оскаржувати в суді такий штраф потрібно, навіть якщо тріщина була на лобовому склі автомобіля. На думку юристів, в Україні закони не передбачають штрафу за тріщину на лобовому склі. Правоохоронці можуть лише зробити рекомендацію водієві, щоб він усунув тріщину. Але це теоретично. Насправді ж правоохоронці за тріщину на лобовому склі все ж таки підводять водіїв під ч. 1 або ч. 4 статті 121 КУпАП.
Потрібно сказати, що тріщина на лобовому склі може не тільки призвести до позбавлення посвідчення водія, але і до ДТП. Через велику тріщину погіршується огляд з місця водія. Водії можуть місяцями чи навіть роками їздити з тріщиною на лобовому склі та звикнути до неї, але через неї все одно одного разу може статися ДТП.
До того ж автомобіль із тріщиною на лобовому склі буде коштувати дешевше, якщо ви коли-небудь захочете його продати.
Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, на якій швидкості автомобіль найменше витрачає палива.