Україна отримуватиме дизельне паливо з Угорщини

Україна щомісяця отримуватимуть з Угорщини по 35 тисяч тонн дизельного палива, повідомляють українські ЗМІ. Стверджується, що відповідний контракт уже підписано між угорською компанією Mol та "Укртранснафтою".

Україна отримуватиме дизельне паливо з Угорщини  - today.ua

Очікується, що дизельне паливо з Угорщини до нашої країни піде реверсом продуктопроводом "Самара-Західний напрямок". Через нього можна щорічно отримувати до 2 млн тонн нафтопродуктів.

Тим часом, Угорщина отримує нафтопродукти з Росії зі знижкою в 30%. Скільки коштуватиме угорський дизель для України – поки що не відомо.

В Угорщині зараз бензин та дизельне паливо продають за 480 форинтів за літр. Щоправда, ця пільгова ціна стосується лише громадян Угорщини. Іноземці змушені заправляти автомобілі на заправках помітно дорожче.

Україна отримуватиме дизельне паливо з Угорщини Слід зазначити, що у самій Угорщині навряд чи знайдуться зайві 35 000 тонн дизельного палива. Компанія Mol може дати лише близько 5 тисяч тонн реверсу.

В Україні зараз найскладніша ситуація не з дизельним паливом, а з бензином. Його постачання йде навіть із Бельгії. Однак поки що постачання палива з Європи ще не може задовольнити попит українських споживачів.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні можуть скасувати безкоштовне розмитнення євроблях.