У поліцейських з'явився новий привід для зупинки автомобілів

Згідно з українським законодавством, інспектори патрульної поліції мають 10 причин для зупинки автомобілів. Але з деяких пір у них з'явився новий привід для зупинки транспортних засобів…

У поліцейських з'явився новий привід для зупинки автомобілів  - today.ua

Справа в тому, що з 21 жовтня 2021 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України № 1236, за якою правоохоронцям надаються права щодо перевірки вакцинації від COVID-19 за допомогою планшетів програмі "Дія" або у паперовому вигляді. Тобто додалася додаткова підстава для зупинення автомобіля та перевірки у водіїв документів щодо вакцинації.

Проте, потрібно врахувати, що ця підстава для зупинки автомобілів не закріплена у Законі України "Про національну поліцію", а лише визначиться у постанові уряду. Тому юристи вважають дискусійним питання щодо правомочності поліцій зупиняти транспортні засоби для перевірки водіїв на вакцинацію від коронавірусу. Але в принципі ті мають таке право, і до цього потрібно бути готовим українським водіям.

Нагадаємо, що згідно із Законом України "Про національну поліцію", поліцейський має право зупинити автомобіль у 10 випадках. Наприклад, якщо водій порушив Правила дорожнього руху, якщо є очевидні ознаки технічної несправності транспортного засобу, якщо є інформація про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до ДТП, кримінального чи адміністративного правопорушення та ін.

Поліцейський повинен повідомити водія чітко про причину зупинки його автомобіля та обов'язково з докладним описом всіх підстав для зупинки.

Нагадаємо, раніше ми розповіли про головні помилки водіїв, коли їх зупиняє поліція.