Цифрові “права“ та техпаспорт прирівняли до паперових документів

В Україні цифрові версії "прав" водія та технічного паспорта тепер офіційно рівні паперовим документам відповідного типу. Таке рішення ухвалили на засіданні Кабінету Міністрів, проінформувала прес-служба сервісу "Дія".

Цифрові “права“ та техпаспорт прирівняли до паперових документів  - today.ua

Тепер електронні версії "прав" водія та технічного паспорта в "Дія" можна застосовувати у всіх ситуаціях, де раніше був потрібен фізичний документ. Вимагати надати фізичний документ за наявності цифрового ніхто не має права.

Слід зазначити, що документи для водіїв вже давно були у додатку "Дія". Стверджувалося, що водії не зобов'язані під час керування автомобілем мати при собі паперове посвідчення водія. Але на практиці були випадки, коли поліцейські штрафували водіїв за відсутність "прав" водія, якщо їм показували цифрову версію. Такий штраф можна було скасувати лише через суд.

Наприклад, така історія сталася у 2020 році з водієм у Кривому Розі. Тернівський районний суд Кривого Рогу у справі № 215/5828/20 дійшов висновку, що посвідчення водія можна пред'являти поліцейським в електронному вигляді в додатку "Дія".

Тепер подібні ситуації стали неможливими, оскільки уряд офіційно прирівняв цифрові версії "прав" водія та технічного паспорта до паперових документів відповідного типу.

Нагадаємо, раніше очікувалося, що з 2 грудня 2021 року українці зможуть розмитнити автомобілі через додаток "Дія". Проте ця послуга поки що так і не з'явилася.