Ціни на АЗС зростають: чого чекати українцям у лютому

У 2022 році через нестабільність гривні, зростання цін на нафту та державне регулювання цін на пальне вартість бензину та дизельного палива на українських АЗС у середньому вже збільшилася на 2,5-3 гривні за літр. Сьогодні ми розповімо, що чекати українським водіям від цін на заправках найближчим часом.

Ціни на АЗС зростають: чого чекати українцям у лютому - today.ua

Директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн прогнозує, що у першій половині лютого 2022 року вартість палива на українських АЗС збільшиться на 2 гривні за літр. Причому він вважає, що подорожчання може бути навіть більшим, ніж 2 гривні за літр.

Куюн бачить головну загрозу паливному ринку з боку Росії. Повідомлення про те, що Росія готує нове вторгнення в Україну негативно позначаються не тільки на курс гривні, а й на глобальному ринку.

При цьому експерт наголосив, що якщо напруженість у відносинах між Україною та Росією ослабне, то можна очікувати навіть певного зниження цін на бензин та дизельне паливо.

Голова Бюро комплексного аналізу та прогнозів Сергій Дьяченко також зазначив, що ціна палива на українських АЗС прямо залежить від курсу гривні. Він вважає, що докризового рівня цін не буде.

Деякі експерти вважають, що на вартість автомобільного палива в Україні може негативно вплинути і те, що Білорусь закрила залізничний транзит до нашої країни нафтопродуктів з Литви. Це може також поглибити залежність України від імпорту з Білорусі та РФ.

Нагадаємо, раніше директор мережі АЗС Prime Дмитро Леушкін не виключив, що в Україні у лютому 2022 року вартість бензину та дизельного палива може збільшитися до 40 гривень за літр, а автогазу – до 25 гривень за літр.