За даними консалтингової компанії "А-95", в Україні з 12 по 20 серпня 2024 року середня вартість автогазу збільшилася на 21 копійку за літр. Наразі паливо для автомобілів із ГБО на українських АЗС у середньому коштує 28,23 грн за один літр.
Одна з головних причин підвищення цін на скраплений газ полягає у закупівельних цінах, які збільшувалися наприкінці липня та на початку серпня поточного року. У багатьох операторів роздрібного паливного ринку вже немає дешевого автогазу, тому вони продають ресурс, який купили наприкінці липня та на початку серпня.
Але найближчими тижнями навряд чи автогаз продовжить помітно збільшуватися в ціні на українських АЗС. Чому? Тому що у середині серпня середня вартість зрідженого газу у закупівлі знизилася з 45 370 грн/т до 43 970 грн/т. Це сталося через велику кількість ресурсу в закупівлі.
Вже у вересні 2024 року автогаз в Україні може подорожчати. Скільки він коштуватиме? Це залежатиме від нових акцизів на пальне, які Кабмін хоче запровадити з 1 вересня. Експерти очікують, що автогаз у вересні цього року може подорожчати на 5-7 грн за один літр.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Тим часом, зараз найдешевше заправити автомобіль із ГБО можна у Київській та Закарпатській областях. Там автогаз у середньому коштує 27,67 та 27,76 грн за один літр відповідно. Найдорожче скраплений газ коштує на заправках Чернігівської області – у середньому 28,69 грн за один літр.
На деяких АЗС ціна автогазу ще не сягнула 27 грн за літр. Наприклад, у мережі Авантаж 7 автогаз коштує 26,45 грн за літр, а в мережі Олас – 26,40 грн за один літр. Найдорожчий автогаз зараз продають мережі SOCAR та WOG – 29,49 та 29,48 грн за один літр відповідно.
Слід зазначити, що в Україні зараз продають якісний автогаз (заводський ресурс). Це підтверджує дослідження Інституту споживчих експертиз. Порушення є, але їх не можна назвати критичними. Що ж до розмов про тотальний недолив автогазу на АЗС, то Інститут споживчих експертиз називає це міфом. Недолів є, але тільки в деяких мереж-дискаунтерах і нелегальних так званих "бочках".
Нагадаємо, раніше українських водіїв попередили, що стане більше "бодяжного" палива.