Третя педаль в авто: у Києві співробітники автошкіл “допомагали“ на іспитах

Автор: Максимов Віталій

У Києві правоохоронці викрили трьох співробітників автошкіл та одного співробітника територіального сервісного центру МВС, які за гроші допомагали кандидатам у водії складати іспити. Про це повідомила прес-служба Київської міської прокуратури.

Третя педаль в авто: у Києві співробітники автошкіл “допомагали“ на іспитах - today.ua

Хто був організатором цієї злочинної схеми – прес-служба Київської міської прокуратури не уточнила. За даними досудового слідства, співробітники автошкіл оснастили учбові автомобілі додатковими педалями акселератора. Завдяки цьому навчальними машинами насправді керували інструктори, а кандидати у водії лише крутили кермо, імітували перемикання коробки передач і по команді включали сигнали повороту.

Адміністратор територіального центру МВС на це "заплющував очі" і ставив позитивну оцінку за практичний іспит. Кожен кандидат у водії за це платив зловмисникам 450 доларів.

За даними фактами слідчі поліції відкрили кримінальне провадження за трьома статтями Кримінального кодексу України. Співробітнику територіального сервісного центру МВС повідомили про підозру у злочині за ч. 1 ст. 366 КК України (Службове підроблення), а трьом співробітникам автошкіл – підозра за ст. 369 (Хабар) та 190 (Шахрайство) КК України.

Популярні зараз

В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони

Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9

Депутати ухвалили законопроєкт про безпеку в школах

Досудове слідство триває. На жаль, прес-служба Київської міської прокуратури не повідомила про те, співробітників яких автошкіл підозрюють у цих злочинах. Також не уточнюється, як правоохоронці "вивели на чисту воду" цих зловмисників. Відомо лише, що фігурантів затримали під час одержання чергового хабара.

Третя педаль в авто: у Києві співробітники автошкіл “допомагали“ на іспитах

Нагадаємо, у липні 2023 року МВС почало посилювати контроль за складанням теоретичного та практичного іспитів на отримання посвідчення водія. Так, в автомобілях для практичного іспиту повинні бути встановлені відеокамери з аудіозаписом, щоб контролювати всі рухи рук та ніг кандидата у водії й екзаменатора. Це зробить безглуздим встановлення додаткової педалі акселератора для інструктора, чим, як бачимо, користуються зловмисники.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, у кожному класі для теоретичного іспиту мають бути по чотири відеокамери з аудіозаписом, щоб контролювати все приміщення. МВС планує запровадити ще одне нововведення для боротьби з корупцією під час складання іспитів на отримання посвідчення водія. Зокрема, до класів для теоретичного іспиту пропускатимуть лише після автоматичної ідентифікації обличчя.

Раніше стало відомо, що у деяких автошколах вимагають 8000 гривень у кандидатів у водії, які самостійно вивчали ПДР.

Головне