Українці щороку купують сотні тисяч б/в автомобілів. У продажу можна зустріти моделі, що спочатку мають не дуже хорошу надійність. Експерти склали ТОП-10 вживаних автомобілів, які краще не купувати, тому що вони часто ламаються і вимагають великих експлуатаційних витрат.
10 - Toyota Avensis (2003-2008)
У Avensis другого покоління (див. фото вгорі) найбільше нарікань викликають бензинові та дизельні двигуни. Якщо 1,8 і 2,0 л бензинові мотори страждають на підвищену витрату масла, то у дизелів спостерігається підвищений знос. Крім того, власники цієї моделі часто скаржаться на оббивку салону, проблеми з оптикою та підвіскою.
Потрібно відзначити, що Toyota врахувала скарги, і тому Avensis третього покоління вийшов більш надійним та якісним.
9 - Volkswagen Golf (2008-2012)
Golf шостого покоління – непоганий автомобіль, але у нього є кілька проблемних місць. Так, у деяких місцях може з'явитись корозія, є скарги на електроніку. Також часто скаржаться на проблеми з бензиновими та дизельними двигунами. Наприклад, у 1,2 л мотора TSI не дуже довговічний ланцюг ГРМ, а у 1,8 і 2,0 л бензинових моторів підвищена витрата масла. Крім того, у разі поломки DSG доведеться дорого заплатити за ремонт.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
8 - Audi A4 (2007-2015)
У багатьох країнах спостерігається великий попит на німецькі седани Audi A4. Однак при їх купівлі на вторинному ринку потрібно бути дуже уважним. Особливо якщо йдеться про модель третього покоління. Часто скаржаться на його бензинові та дизельні двигуни, а також на коробку передач S tronic з подвійним зчепленням (проблеми у неї були після появи на ринку). Турбодизель V6 надійніший, але його обслуговування дорого може обійтися.
7 - Subaru Forester (2008-2013)
Forester третього покоління, на відміну від моделей перших двох поколінь, є повноцінним кросовером. У нього є переваги. Наприклад, якісне лакофарбове покриття. Але є недоліки. До недоліків потрібно віднести проблеми зі зчепленням, занадто великий осьовий люфт колінчастого валу, тонке скло передніх протитуманок, через що вони часто тріскаються при різкому перепаді температур.
6 - Volkswagen Passat (2005-2010)
Passat – це найпопулярніший автомобіль, який українці купують за кордоном. Щомісяця понад 3 тисячі Пасатів отримують українську прописку. Однак, при покупці Passat шостого покоління потрібно уважно перевірити його двигун (проблеми після 100-150 тис. км пробігу з'являються у бензинового та дизельного силового агрегату), коробку передач DSG і кузов. Корозію можна з великим ступенем ймовірності побачити на порогах, арках, нижніх кромках дверей та верхній кромці отвору лобового скла.
5 - BMW 1-Series (2004-2013)
У BMW 1-Series першого покоління, який з'явився в 2004 році, найчастіше недоліки і поломки пов'язані з двигунами. Так, у бензинових моторів з безпосереднім упорскуванням на клапанах накопичується нагар, ушкоджуються форсунки. Не відрізняється довговічністю і ланцюг ГРМ. Також не відрізняються надійністю дизеля. Часто власники скаржаться на електроніку та модуль EPS.
4 - Volkswagen Touran (2003-2015)
Компактвен Volkswagen Touran першого покоління протримався на конвеєрі 11 років, що непогано для сучасного автомобіля. У Німеччині, та й в інших європейських країнах, він мав гарний попит. У нього багато переваг, хоч і недоліків вистачає. Найбільш проблемними можна вважати двигуни (дизельні та бензинові), але це не відноситься до 1,6 л бензинового двигуна потужністю 102 к.с. - він вийшов досить надійним.
3 - Volvo XC90 (з 2015 року)
Кросовер Volvo XC90 другого покоління зараз вважається надійним автомобілем. Однак, зовсім не такими були Volvo XC90, які сходили з конвеєра, наприклад, у 2015 році. Їхні власники часто скаржилися на різні проблеми. Найчастіше – на електроніку.
2 - BMW 3-Series (2005-2013)
BMW 3-series п'ятого покоління має багате оснащення, відмінну ергономіку, чудові ходові якості, гарний антикорозійний захист кузова. Однак у нього є й недоліки. Серед головних вад експерти називають двигуни, особливо ті, які почали встановлювати з 2007 року. Вони виявилися не економними та дорогими в обслуговуванні. Також є збої електроніки, а ранні версії мали проблемні фари.
1 - BMW 5-Series (2003-2010)
BMW 5-Series шостого покоління може розорити свого власника за рахунок високих експлуатаційних витрат та витрат на ремонт. У цьому автомобілі широко застосовується алюміній. З нього, наприклад, виконано практично всю передню частину. Які проблеми бувають у машин із алюмінієм – усім відомо. Наприклад, вони схильні до сильного руйнування не тільки при ДТП, а й у місцях стику зі сталлю.
Ще один недолік - широка салонна електроніка. Проблеми з нею можуть коштувати дуже дорого.
Крім того, 2,0 л дизельний двигун не можна назвати надійним. Навпаки. Бензиновий двигун 2.0T страждає підвищеною витратою масла. Серед надійних двигунів – атмосферна шістка або V8.
Нагадаємо, раніше експерти назвали 10 автомобілів, які можна купувати навіть із великим пробігом.