Якщо зловмисник незаконно заволодів автомобілем без корисливого наміру, то тоді суд не має право конфіскувати його майно. До такого рішення у справі № 5-365кс15 прийшов Касаційний кримінальний суд в складі Верховного Суду.
Кілька років тому двоє чоловіків викрали автомобіль. Потім один з них його підпалив і повністю знищив. Правоохоронці затримали зловмисників. Суд визнав їх винними і засудив кожного до 5,5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Апеляційний суд змінив вирок, звільнивши одного із зловмисників від конфіскації майна. Справа в кінцевому підсумку потрапила на розгляд суддів Верховного Суду.
Касаційний суд прийшов до висновку, що конфіскувати майно у автовикрадачів можна тільки якщо у них був корисливий мотив. Тому скаргу потерпілого залишили без змін, але звільнили від конфіскації майна другого засудженого, який вирок не оскаржив.
Раніше у Верховній Раді зареєстрували законопроект № 2695, який дозволяє поліцейським під час профілактичних заходів вночі і в вихідні дні зупиняти автомобілі фактично без причини.