Суд скасував євробляхеру штраф у 1,5 млн грн

Якщо митниця не ініціювала проведення експертизи визначення дійсної митної вартості автомобіля, то штраф за ст. 485 ТК України є незаконним. Такого рішення у справі № 295/6715/22 дійшов Сьомий апеляційний адміністративний суд.

Суд скасував євробляхеру штраф у 1,5 млн грн - today.ua

У 2016 році в Україну за пільгою без оплати митних платежів ввезли автомобіль Chrysler 300М 1999 року випуску. На початку 2022 року його власника митниця оштрафувала на понад 1,4 млн гривень за порушення ст. 485 Митного кодексу України. Штраф становив 300% від митної вартості автомобіля (478 167 гривень).

Автомобіліст із таким рішенням митниці не погодився та оскаржив його в суді. Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позовної заяви. Тож євробляхер подав апеляційну скаргу.

Суд скасував євробляхеру штраф у 1,5 млн грн

Сьомий апеляційний адміністративний суд задовольнив апеляційну скаргу, скасувавши рішення суду першої інстанції.

Судді звернули увагу на те, що використані відповідачем дані про митну вартість автомобіля не можуть бути достовірними, оскільки митна вартість транспортних засобів залежить від технічних характеристик, комплектації, ознак, що характеризують ступінь зносу, пошкоджень, дефектів. Достовірна митна вартість може визначатися експертом під час огляду транспортного засобу. Проте митний орган не ініціював проведення експертизи для визначення дійсної митної вартості автомобіля позивача.

Раніше у Полтаві суд скасував штраф водію через мундштук алкотестера Drager.