Суд пояснив, у якому разі штраф за порушення ПДР є незаконним

Автор: Максимов Віталій

В Україні водії, яких підозрюють у порушенні ПДР, мають законну можливість участі адвоката у розгляді справи. Якщо правоохоронці за клопотанням не надали їм такої можливості, то штраф незаконний. Такого висновку у справі №722/2145/23 дійшов Сьомий апеляційний адміністративний суд.

Суд пояснив, у якому разі штраф за порушення ПДР є незаконним  - today.ua

У жовтні 2023 року в одному із населених пунктів Чернівецької області патрульні поліцейські за допомогою радара TruCAM виявили автомобіль, який рухався зі швидкістю 75 км/год. Тобто, водій перевищив дозволену швидкість руху на 25 км/год, чим порушив п.12.4. ПДР. Щодо водія правоохоронці склали адміністративний протокол за ч.1 ст.122 КУпАП.

Автомобіліст у суді оскаржив цю адміністративну постанову. І Сокирянський районний суд Чернівецької області став на його бік. Але Управління патрульної поліції у Чернівецькій області подало апеляційну скаргу.

Сьомий апеляційний адміністративний суд вивчив апеляційну скаргу Управління патрульної поліції у Чернівецькій області та залишив її без задоволення. Чому було прийнято таке рішення, адже водій справді перевищив дозволену швидкість, порушивши Правила дорожнього руху?

Популярні зараз

З 1 листопада Нацбанк виводить із обігу купюри номіналом 50 та 200 гривень

Форма для солдатів стане якіснішою, - Міноборони України

Федоров повідомив, що у “Дії“ незабаром з'являться нові сервіси

Тарифи на комуналку можуть зрости вдвічі або й утричі: Попенко зауважив деякі деталі Меморандуму з МВФ

Згідно зі статтею 268 КУпАП, водій, якого притягують до адміністративної відповідальності, має право на розгляд справи у присутності свого адвоката. Це право стосується не лише автомобілістів, а й усіх громадян України, яких притягують до адміністративної відповідальності. Така норма гарантує об'єктивний та справедливий розгляд справи.

Суд пояснив, у якому разі штраф за порушення ПДР є незаконним

З відеозапису нагрудної камери патрульного поліцейського видно, що водій на місці зупинки заявив клопотання про те, щоб під час розгляду справи був присутній адвокат (наступного дня). Проте правоохоронці проігнорували його клопотання та винесли адміністративну постанову про притягнення автомобіліста до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП. Тим самим поліцейські порушили право водія на захист.

До радару TruCAM у водія претензій не було. Пристрій цього разу спрацював правильно, хоча до нього українські автомобілісти мають багато претензій. На весну 2024 року українські патрульні поліцейські використовували для вимірювання швидкості автомобілів 150 радарів Трукам. З їхньою допомогою швидкість автомобілів вимірювали на 279 ділянках автомобільних доріг.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Слід зазначити, що суд часто скасовує штрафи за перевищення швидкості, якщо це порушення виявлено за допомогою радара Трукам. Справа в тому, що у його роботі та використанні є багато нюансів. Наприклад, радар повинен мати пломбу, регулярно проходити технічний огляд. Крім того, його не можна тримати в руках під час вимірювання швидкості автомобілів.

Раніше стало відомо, що в Україні поліцейським на законодавчому рівні заборонять тримати в руках радари TruCAM.